ЛатвияLETA12 мар.

Pērn un šogad FID iesaldējis finanšu līdzekļus un mantu 450 miljonu eiro vērtībā

Finanšu izlūkošanas dienests (FID) izmeklēšanas procesos 2020.gadā un šogad ir iesaldējis, iespējams, noziedzīgi iegūtus līdzekļus un mantu par kopējo vērtību aptuveni 450 miljoni eiro, šonedēļ Saeimas debatēs par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) ikgadējo ziņojumu pavēstīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV).

Viņš norādīja, ka pēc tiesu spriedumiem šie līdzekļi var tikt konfiscēti un valsts šo naudu varētu izlietot iedzīvotāju labā.

Reizē iekšlietu ministrs aicināja Finanšu un kapitāla tirgus komisijai aktīvi strādāt ar finanšu sektoru, lai uzņēmējiem neradītu neatbilstošu administratīvo slogu, lai nebūtu apgrūtināta bankas konta atvēršana un lai uzņēmējdarbību var veikt efektīvāk un labāk nekā kaimiņvalstīs.

Ģirģens arī pavēstīja par gaidāmajām investīcijām tiesībsargājošajās iestādēs un par to, ka notiek jaunā atalgojuma sistēmas saskaņošana, lai to izlīdzinātu ar atlīdzības līmeni aizsardzības un prokuratūras jomās.

Nepieciešami arī 27,3 miljoni eiro, lai par daļu no šīs naudas sakārtotu Valsts policijas visus Rīgas iecirkņus, kas ir tik sliktā tehniskā stāvoklī, ka būtu dēvējami par "midzeņiem", izriet no ministra teiktā. Tāpat daļa no šiem līdzekļiem paredzēta ieguldījumos iekšlietu jomā reģionos.