LETA15 янв.

"Parler" vadītājs pieļauj, ka sociālais tīkls darbību var neatsākt

Konservatīvais sociālais tīkls "Parler", kas pēc atslēgšanas no "Amazon" serveriem piektdien pazuda no globālā tīmekļa, savu darbību varētu arī neatsākt, pieļāva uzņēmuma vadītājs Džons Meics.

Intervijā ziņu aģentūrai "Reuters" Meics sacīja, ka nezina - kad un vai sociālā platforma atsāks darbu.

"Varbūt nekad. Mēs to vēl nezinām," sacīja Meics.

Jau pēc tam, kad šī saruna bija publicēta, viņš piebilda: "Es esmu optimists. Var paiet dienas, var paiet nedēļas, bet "Parler" atgriezīsies, un, kad tas notiks, mēs būsim stiprāki."

"Parler" risina sarunas ar vairākiem mākoņdatošanas uzņēmumiem, sacīja Meics, nevēloties minēt konkrētus uzņēmumus bažās, ka "Parler" nelabvēļi var mēģināt šos uzņēmumus iebiedēt.

Vislabākais variants būtu, ja "Parler" varētu atgriezties "Amazon", viņš piebilda.

"Parler" pirmdien iesūdzēja tiesā tehnoloģiju lieluzņēmumu "Amazon", kad uzņēmuma interneta pakalpojumu atzars bija atslēdzis sociālo platformu no saviem serveriem, šādā ceļā panākot tā pazušanu no tīmekļa.

"Amazon" iepriekš bija pārmetis "Parler", ka tas nav apturējis aicinājumus uz vardarbību.

"Amazon" pārkāpj pretmonopola likumus un šādi rīkojas, lai palīdzētu sāncensim sociālo tīklu jomā "Twitter", skaidro "Parler".

Vēl pirms "Parler" pazušanas no globālā tīmekļa Meics apsūdzēja tehnoloģiju lieluzņēmumus, ka tie izvērsuši karu pret vārda brīvību.

Viņš arī noliedza pārmetumus, ka sociālais tīkls veicina vardarbīgu saturu.

2018.gadā izveidotais sociālais tīkls savas darbības pirmajā posmā saistīja ultrakonservatīvus un pat galēji labējus lietotājus, taču pēdējā laikā to lielā skaitā iecienījuši tradicionālie republikāņi.

Tīklu aktīvi izmantoja ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītāji, un tā popularitāte ievērojami auga ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā, kad "Twitter" sāka marķēt Trampa ierakstus kā maldinošus.

Pēdējo mēnešu laikā "Parler" korporācijas "Apple" lietotņu veikalā stabili turējās lejupielāžu topā.

Dienā, kad "Parler" pazuda no tīmekļa, tā lietotne atradās "Apple" veikala bezmaksas lietotņu topa pirmajā vietā.