МирLETA19 янв.

Atkal pieejams sociālais tīkls "Parler"

Svētdien atsācis darboties sociālais tīkls "Parler", ko iecienījuši konservatīvā un labējā spārna amerikāņi un kas sevi pozicionē kā alternatīvu "Twitter" bez cenzūras ierobežojumiem.

Pēc 6.janvārī notikušajām nekārtībām ASV Kapitolijā, uzņēmumi "Google" un "Apple" pārtrauca piedāvāt "Parler" lietotni, un uzņēmums "Amazon Web Services" izņēma "Parler" no saviem hostinga pakalpojumiem.

"Amazon Web Services" jau iepriekš brīdināja "Parler", ka platforma pārkāpj pakalpojumu sniegšanas noteikumus, nedzēšot aicinājumus uz vardarbību.

Telekanāls CCN ziņoja, ka hostinga pakalpojumus "Parler" tagad sniedz uzņēmums "Epik", kas atbalsta vietnes "8chan" un "Gab", kas ir populāras galēji labējo vidū.

"Parler" pagājušajā nedēļā iesniedza tiesā sūdzību par"Amazon" par konkurences ierobežošanu. "Amazon" aizstāvēja savu lēmumu, apgalvojot, ka "Parler" demonstrējis nevēlēšanos un nespēju dzēst saturu, kas uzskatāms par vardarbīgu.

Vairāki "Parler" lietotāji mudināja uz asinsizliešanu situācijā, kad ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītāji iebruka Kapitolijā.