LZ.LV10 нояб.

Paliec mājās un parūpējies par sava auto drošību

Valsts policijas 2020.gada statistika liecina, ka Covid-19 krīzes aizsegā aktivizējušies auto zagļi salīdzinājumā ar 2019.gada statistiku.

Ikvienam auto īpašniekam viņa spēkrats, neatkarīgi - jauns vai krietni palietots, ir nozīmīgs un būtiski atvieglo pārvietošanos ikdienā. Diemžēl, auto zādzību skaits mūsu valstī nav būtiski samazinājies. Tādēļ ir vērts padomāt, vai esam veikuši visu iespējamo, lai sevi pasargātu no garnadžu pārsteigumiem.

Iesakām pievērst savu uzmanību vairākām, automobiļa drošību nostiprinošām lietām:

1. neatstājiet automašīnas atslēgas vietās, kur auto zagļiem tās ir viegli pieejamas, tādējādi, atvieglojot sava automobiļa nozagšanu. Pirmkārt - neglabāt blakus visas automašīnas atslēgšanai paredzētās ierīces (atslēgas, signalizācijas pultis, elektroniskās kartes). Otrkārt - neizmantot atslēgu glabāšanai virsdrēbju kabatas un neatstāt tās viegli pieejamās vietās.

2. vienmēr izslēdziet automašīnas dzinēju un paņemiet aizdedzes atslēgas pat tad, ja no auto izkāpjat tikai uz mirkli.

3. bieži auto zagļu rīcībā ir dažādas ierīces, kas bloķē signalizācijas pulšu signālu padevi. Tādēļ nevajadzētu paļauties tikai uz to, ka esat nospiedis signalizācijas pultī vajadzīgo pogu. Noteikti vizuāli pārliecinieties, ka signalizācija ir aktivizēta”. Un vēl - ja signalizācijas pultij ir jaunas baterijas, bet auto aizslēdzas tikai ar trešo vai ceturto mēģinājumu, iesakām no aizdomīgās vietas tomēr doties prom ar visu auto.

4. Ir piedzīvotas situācijas, kad auto zagļi, lai izvilinātu auto vadītāju no iekārotā automobiļa, inscenē nelielu ceļu satiksmes negadījumu. Īpaši bieži šādi gadījumi ir novēroti Polijā un Lietuvā. Brīdī, kad automašīna ir apstājusies, piemēram, pie krustojuma, tai aizmugurē viegli ietriecas cits auto. Bet, kad tās vadītājs izkāpj, lai novērtētu radītos bojājumus, viens no aizmugurē braucošās automašīnas pasažieriem iesēžas atvērtajā automobilī un aizbrauc. No notikuma vietas aizbrauc arī aizmugurē esošais auto. Vispirms novērtējiet situāciju, neizkāpjot no sava automobiļa: kāds auto ir ietriecies Jūsu automobilī? Cik tajā ir cilvēku? Ko tie dara, vai izkāpj no auto? Vai tuvumā ir vēl citi cilvēki? Ir labi, ja šādā situācijā Jūs savā automašīnā neesat viens. Izvērtēt notikušo vēlams būtu jāiet līdzbraucējam, nevis vadītājam. Savukārt auto no iekšpuses ir nekavējoties jāaizslēdz. Ja automobilī tomēr esat viens, tad no automašīnas izkāpiet tikai tad, kad tiešā tuvumā neviena nav, bet izkāpjot nekavējoties aizslēdziet durvis.