LETA20 сент.

Rēzeknē par transportlīdzekļa zādzību apcietināts jau iepriekš sodīts vīrietis

Rēzeknē par transportlīdzekļa zādzību apcietināts jau iepriekš sodīts vīrietis informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Lāsma Kursīte.

VP Latgales reģiona Rēzeknes iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki 16.septembrī saņēma informāciju, ka naktī uz 16.septembri Rēzeknē ir notikusi transportlīdzekļa zādzība. Persona konstatēja, ka ir nozagta viņai piederošā automašīna "Audi Avant".

Pēc Kursītes teiktā, veicot operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, tajā pašā dienā, "Roadpol Drošības dienu" laikā veiktajā reidā, tika pamanīts zagtais transportlīdzeklis. Turpat uz vietas, aizdomās par noziedzīgo nodarījuma paveikšanu, tika noskaidrotas un aizturētas aizdomās turamās personas - 1996.gadā un 1997.gadā dzimuši vīrieši. Abi vīrieši ir iepriekš sodīti un viens no viņiem atbrīvotas no ieslodzījuma vietas šī gada 30.augustā.

Patlaban policija skaidro vīriešu saistību ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Piektdien, 18.septembrī, Rēzeknes tiesa vienai no aizdomās turamajām personām piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu, piebilda Kursīte.

Par šo noziegumu personām draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas, proti, par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.