LETA28 нояб.

Palestīnieši noskaņoti optimistiski par attiecību pārstartēšanu ar ASV

Palestīniešu pašpārvaldes vadība ir noskaņota optimistiski par iespējām pārstartēt attiecības ar ASV, Savienoto Valstu prezidenta amatā stājoties Džo Baidenam, ceturtdien sacīja palestīniešu pašpārvaldes ārlietu ministrs Rijads al Malki.

"Mums ir pietiekami daudz iemeslu no jauna sadarboties ar jauno ASV administrāciju brīdī, kad tā iegūs pilnvaras" vai pat agrāk, ārpolitikas konferencē MED20 sacīja ministrs.

"Kopumā jā, mēs esam noskaņoti optimistiski un gatavi sadarboties ar jauno administrāciju," sacīja al Malki, piebilstot, ka palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass gaida uz iespēju runāt pa telefonu ar Baidenu.

Al Malki sacīja - viņš cer, ka Baidens Tuvajos Austrumos "atbrīvosies no Trampa mantojuma", arī "tā dēvētās gadsimta vienošanās" un Abrahama līgumiem.

Ar Abrahama līgumiem, kas septembrī tika parakstīti Vašingtonā, tika iezīmēta attiecību normalizācija starp Izraēlu, Bahreinu un Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE).

Palestīniešu līderi abas arābu valstis apsūdzējuši nodevībā.

Tomēr ceturtdien al Malki runāja vairāk uz izlīgumu vērstā tonī, minot kritērijus tam, lai palestīnieši nesarautu saites ar arābu valstīm, kas atzinušas Izraēlu.

"Kamēr vien viņi atklāti pasaka, ka viņi atbalsta palestīniešu lietu, ka viņi joprojām tic arābu miera iniciatīvai, tad mums nav problēmu ar attiecību turpināšanu ar Bahreinu un AAE vai jebkuru citu valsti arābu pasaulē, kas tuvākajā nākotnē izlems normalizēt attiecības ar Izraēlu," sacīja ministrs.