МирLETA29 янв.

Krievija atbalsta ideju par Tuvo Austrumu miera konferenci

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs šonedēļ atbalstījis palestīniešu ierosinājumu sarīkot Tuvo Austrumu miera konferenci.

Lavrovs atgādināja, ka Maskava atbalstīja Palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmudu Abasu, kad viņš septembrī nāca klajā ar ideju par starptautisku sarunu sarīkošanu 2021.gada sākumā.

ANO Drošības padomes sēdē, kas norisinājās videokonferences formātā, Lavrovs pavēstīja, ka Maskava ierosina noorganizēt starptautiskas sarunas ministru līmenī 2021.gada pavasarī vai vasarā. Viņš arī izklāstīja Maskavas redzējumu, kas uz šādām sarunām būtu jāuzaicina.

Lavrovs sacīja, ka dalībnieku vidū būtu jābūt Izraēlai, palestīniešiem, Krievijai, ANO, ASV un Eiropas Savienībai (ES), kā arī četrām arābu valstīm - Bahreinai, Ēģiptei, Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE) un Jordānijai.

"Būtu svarīgi uzaicināt arī Saūda Arābiju, kas stāv aiz arābu miera iniciatīvas," paziņoja Lavrovs.

"Tikšanās varētu nodrošināt platformu situācijas pilnīgai analīzei un palīdzētu valstīm sākt dialogu," sacīja Lavrovs.

Viņš arī paziņoja, ka Krievija ir gatava uzņemt Izraēlas un palestīniešu pārstāvjus augsta ranga sarunās Maskavā.

ANO Ģenerālajā asamblejā pagājušajā gadā Abass, kurš noraidīja toreizējā ASV prezidenta Donalda Trampa piedāvāto miera plānu, paziņoja, ka Izraēlas un palestīniešu konflikts jārisina, balstoties starptautiskajās tiesībās, un saskaņā ar nosacījumiem, par ko vienojas starptautiskā sabiedrība.