LETA6 окт.

Pagājušajā diennaktī slimnīcās ievietoti vēl seši Covid-19 slimnieki, bet viens pacients miris

Aizvadītajā diennaktī slimnīcās ievietoti vēl seši ar Covid-19 inficētie, bet viens pacients miris, mikroblogošanas vietnē "Twitter" pavēstījusi veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Attiecīgi patlaban slimnīcās ārstējas 32 Covid-19 pacienti, kamēr 40 cilvēki, kam bija apstiprināta inficēšanās ar Covid-19, miruši.

"Šie ir fakti, kas apliecina, ka Covid-19 pastāv, vīruss ir lipīgs, slimība nejauka. Ja neesi pieredzējis to pats, tas nenozīmē, ka tā nav," piebilda Viņķele.

Kā atzīmēja ministre, no visiem pagājušā diennaktī veiktajiem testiem pozitīvi bijuši 2%. Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Vienlaikus politiķe mudina iedzīvotājus būt atbildīgiem, piebilstot, ka "par jauno koronavīrusu kopš pavasara zinām daudz vairāk un zināšanām jākalpo tā efektīvākai ierobežošanai. Sabiedrībai tajā liela loma. Ar aizliegumiem vien nebūs līdzēts".