ЛатвияLETA6 июн.

Novembra beigās Rīgā norisināsies forums "5G Techritory"

No šā gada 22.novembra līdz 25.novembrim Rīgā ceturto reizi notiks Eiropas 5G ekosistēmas forums "5G Techritory", pulcējot vadošus jomas ekspertus un praktiķus no visas pasaules pavēstīja foruma pārstāve Krista Lubiņa.

Viņa skaidroja, ka foruma mērķis ir pārrunāt aktuālākos ar 5G ieviešanu saistītos jautājumus, uzstādīt politisko un stratēģisko dienaskārtību nākamajai dekādei.

Foruma pirmajā dienā, 22.novembrī, gaidāma "Tehnoloģiju diena", kas veltīta 5G tehnoloģijām ar padziļinātām diskusijām par dažādiem tehnoloģiskiem risinājumiem, lietošanas gadījumu analīzi, tehnoloģiju demonstrējumiem un citām diskusijām.

Tikmēr 23.novembrī forumā aizvadīs "Pasaules dienu", kurā 5G līdervalstis iepazīstinās ar savu pieeju 5G ieviešanā un pielietošanā. 24.novembra "Foruma diena" būs galvenā pasākuma diena ar vadošu starptautisku jomas ekspertu uzrunām un paneļdiskusijām par aktuāliem 5G jautājumiem.

Savukārt 25.novembris - "Pasākumu diena" - veltīta plašākai auditorijai, sākot no tehnoloģiju entuziastiem un novatoriem līdz vizionāriem un politiķiem.

Pēc Lubiņas teiktā, dažādi foruma iesildošie pasākumi gaidāmi jau no novembra sākuma, nodrošinot tīklošanās iespējas arī ārpus oficiālā norises laika un liekot pamatu spēcīgas, globālas 5G kopienas izveidei.

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) atzīmēja, ka Eiropas Savienība gatavojas digitālajai dekādei un līdz 2030.gadam ir nospraudusi ļoti ambiciozus mērķus digitālās transformācijas jomā.

"5G būs viens no būtiskiem digitālās ekonomikas stūrakmeņiem nākamajā desmitgadē un kalpos par pamatu jaunu tehnoloģiju un digitālo produktu ienākšanai mūsu ikdienā. Līdz ar "5G Techritory" Latvija veicina dialogu un apzina kopējos Eiropas Savienības mērķus ceļā uz digitālo attīstību, kā arī pauž skaidru gatavību kļūt par nozīmīgu līderi Eiropas un pasaules valstu vidū digitālās transformācijas izaugsmes veicināšanā," sacīja Plešs.

Vienlaikus VAS "Elektroniskie sakari" valdes priekšsēdētājs Jānis Bārda atzīmēja, ka jau pirmajos divos gados forums kļuva par starptautiski atzītu 5G notikumu, pulcējot valstu ministrus un viedokļu līderus no visas pasaules.

"Šobrīd pasaule ir mainījusies, un veiksmīgi esam pielāgojušies jaunajai digitālajai realitātei, saņemot vairākus starptautiskus apbalvojumus. Šogad piedāvāsim vēl saistošāku saturu un plašākas tīklošanās iespējas - foruma platforma kļūs par teritoriju, jeb "tehritoriju", kur satikties ar globālajiem 5G spēlētājiem, tehnoloģiju entuziastiem un projektu partneriem arī ārpus oficiālajiem pasākuma datumiem," par gaidāmo forumu stāstīja Bārda.

"5G Techritory" organizē "Elektroniskie sakari" sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un mobilo sakaru operatoru "Latvijas mobilais telefons". Tā ir platforma 5G tehnoloģiju sekmīgai attīstībai un komercializācijai, lai sekmētu Eiropas ekonomisko konkurētspēju un izaugsmi.

Forums pulcē viedokļu līderus, korporāciju vadītājus, zinātniekus un politikas veidotājus no visas pasaules. 2020.gada forumā piedalījās vairāk nekā 2050 dalībnieku no 107 valstīm un 202 augsta līmeņa runātāji no 32 valstīm.