LETA10 нояб.

Naktī Rīgā plaši degusi biroju ēka Ūnijas ielā

Šonakt Rīgā izcēlies plašs paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks kādā biroju ēka Ūnijas ielā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Dienests izsaukumu uz ugunsnelaimi saņēma neilgi pirms plkst.1 naktī. Ugunsgrēks bija izcēlies biroju ēkā. Notikuma vietā tika konstatēts, ka deg divstāvu biroju ēka, starpstāvu pārsegums un jumts kopumā 975 kvadrātmetru platībā un ir izveidojies spēcīgs sadūmojums.

Notikuma vietā strādāja 41 ugunsdzēsējs, izmantojot astoņas autocisternas, autokāpnes un autopacēlāju. Divu stundu laikā uguns izplatīšanos izdevās ierobežot, bet īsi pirms plkst.6 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar ap plkst.14.30 VUGD saņēma izsaukumu uz Murjāņiem, kur divstāvu dzīvojamā māja, garāža un šķūnis dega kopumā 550 kvadrātmetru platībā.

Notikuma vietā strādāja 24 VUGD ugunsdzēsēji, izmantojot sešas autocisternas, glābšanas automobili un autopacēlāju, kā arī Inčukalna un Raganas brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Divu stundu laikā liesmas tika lokalizētas, taču pilnīga ugunsgrēka likvidēšana ilga līdz pat nakts vidum.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 39 izsaukumus: 17 - uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 - uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bijuši maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji steidzās uz izsaukumiem, kur dega sodrēji dzīvojamās mājas dūmvadā, piededzis ēdiens, eļļa hidrauliskā sūknī, veļas mazgājamā mašīna, atkritumi neapsaimniekotā mājā, kūpinātava, noliktava, elektromotors un skaidas, dārza māja, dzīvojamās mājas bēniņi un jumts, mikroautobuss un kokmateriāli.