ЛатвияLETA14 апр.

NA aicina izskatīt jautājumu par kuģa "Yury Topchev" ielaišanu Liepājas ostā

Nacionālās apvienības (NA) Saeimas deputāts Edvīns Šnore aicinājis jau šonedēļ Saeimas Aizsardzības komisijā vērtēt un prasīt skaidrojumus, kādēļ Liepājas ostā ielaists kuģis, kura īpašnieks iekļauts ASV sankciju sarakstos un kas iesaistīts gāzes cauruļvada "Nord Stream 2" būvniecībā.

Kā informēja NA, uz Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdi tiks aicināti arī Liepājas ostas pārstāvji.

Šnore ir paudis, ka fakts, ka Latvijā tiek uzņemti un remontēti Krievijas kuģi, kuri būvē "Nord Stream 2", ir pilnīgi nepieņemams. Viņaprāt, tas ir klajā pretrunā ar Latvijas valdības oficiālo pozīciju "Nord Stream 2" jautājumā, tāpēc viņš ir aicinājis šo situāciju vērtēt Saeimas Aizsardzības komisijā.

"Jautājums nav tikai par ASV sankcijām. Jautājums ir par mūsu pašu nacionālajām interesēm. Ja kāds domā, ka tie "graši", ko tagad varēs nopelnīt, remontējot "Nord Stream 2" būvnieku kuģus, ir tā vērti, lai pārlasa, kā beidzās bizness ar Krieviju 1939.gada rudenī. Arī toreiz atsevišķas pašvaldības bija izdomājušas labi nopelnīt, iznomājot zemi Padomju savienības armijas vienībām, kas Latvijas teritorijā ienāca saskaņā ar bāzu līgumu," klāstījis deputāts, piebilstot, ka beigās nācās zaudēt gan naudu, gan zemi.

Tāpēc, pēc viņa domām, nevar visu skatīt tikai caur "acumirklīgas peļņas prizmu". Šnore uzskata, ka zaudējumi no šādas "tuvredzīgas rīcības" var būt neizmērojami.