LETA3 сент.

Mazina Covid-19 ierobežojumus ārvalstu sacensībās startējušiem Latvijas sportistiem

Augstākā līmeņa sportisti un apkalpojošie sporta darbinieki pēc atgriešanās no sporta sacensībām ārvalstīs, izpildot konkrētus nosacījumus, varēs neievērot Covid-19 profilakses 14 dienu pašizolāciju un turpināt pildīt savus profesionālos pienākumus, iesaistoties sporta treniņos un piedaloties sacensībās, paredz valdības sēdē atbalstītie noteikumu grozījumi.

Lai nodrošinātu sporta darba nepārtrauktību, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosināja noteikt izņēmumu attiecībā uz Latvijas pieaugušo izlašu, Latvijas Olimpiskās vienības, Latvijas Paralimpiskās vienības, kā arī starptautiskajās līgās startējošiem Latvijas komandu sportistiem olimpiskajos, paralimpiskajos un tehniskajos sporta veidos un disciplīnās un viņus apkalpojošiem sporta darbiniekiem.

Uzturoties ārpus Latvijas ilgāk par trīs dienām, sportistiem atgriežoties būs jāuzrāda dokuments par laboratorisko izmeklēšanu Covid-19 diagnostikai ne agrāk kā trīs dienas pirms ierašanās Latvijā, un tam jābūt negatīvam.

Tāpat laboratoriskā izmeklēšana Covid-19 diagnostikai būs jāveic 24 stundu laikā pēc atgriešanās Latvijā. Ja arī šis tests būs negatīvs, tad sportisti un sporta darbinieki varēs turpināt treniņu procesu un dalību sacensībās, ievērojot noteiktos piesardzības pasākumus, tostarp 14 dienas no rīta un vakarā mērot ķermeņa temperatūru un uzturoties tikai vietās, kas saistītas ar sporta procesu.

Sportistiem būs jāveic arī atkārtots Covid-19 tests piektajā līdz septītajā dienā pēc pirmo analīžu veikšanas.