LETA5 окт.

Septembrī policija sākusi 107 administratīvā pārkāpuma procesus par pašizolācijas neievērošanu

Policija septembrī sākusi 107 administratīvā pārkāpuma procesus par pašizolācijas neievērošanu.

Septembrī policija kopumā ir uzsākusi 155 administratīvā pārkāpuma procesus par epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai neievērošanu. No tiem 107 procesi sākti tieši par pašizolācijas neievērošanu.

Tāpat sākti 37 administratīvā pārkāpuma procesi par citu epidemioloģiskās drošības pasākumi neievērošanu, proti, darba laika turpināšanu izklaides vietās pēc pusnakts, kā arī desmit administratīvā pārkāpuma procesi sākti par pulcēšanās ierobežojuma neievērošanu.

Līdz 2.oktobrim aktīvā policijas kontrolē atradās 3513 personas, kurām, atgriežoties no tām valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, ir obligāti jāievēro pašizolācijas prasības. Šis skaitlis gan katru dienu mainās.

Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir strauji pieaugusi, tāpēc šobrīd ir īpaši būtiski ievērot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, lai izplatību mazinātu, norāda policijā.

Policija arī atgādināja, ka saskaņā ar valdības šodien lemto no 7.oktobra, sabiedriskajā transportā ir obligāti jālieto sejas maskas. Prasība lietot sejas maskas sabiedriskajā transportā noteikta līdz 6.novembrim, taču, ja epidemioloģiskā situācija neuzlabosies, šāda prasība varētu tikt saglabāta ilgāku laiku.