ЛатвияLETA25 янв.

Maijā plāno izsludināt šī gada fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkursu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Latvijas Zinātnes padome (LZP) fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu (FLPP) konkursu plāno izsludināt šā gada 3.maijā, bet projektus konkursam varēs iesniegt līdz 31.augustam informēja ministrijā.

Paredzēts, ka kopējais konkursam pieejamais finansējums prioritārajiem zinātnes virzieniem visās zinātnes nozaru grupās būs 14 808 202 eiro.

Pēc IZM sniegtās informācijas, konkursā projektus varēs iesniegt Latvijā reģistrētas zinātniskās institūcijas, kas atbilst pētniecības organizācijas definīcijai. Projektu pieteikumu izvērtēšana atbilstoši "Apvārsnis 2020" principiem notiks no septembra līdz novembrim, bet orientējoši 30.novembrī LZP paziņošot konkursa rezultātus.

Ministrijā klāstīja, ka kopš 2018.gada FLPP konkurss notiek pēc jauniem noteikumiem, nodrošinot lielāku ikgadējo finansējumu, un "būtiski uzlabotu vērtēšanas procedūru, lai nodrošinātu Latvijas virzību uz izcilību zinātnē".

Plānots, ka 2022.gadā pieejamais finansējums palielināsies par 1,5 miljoniem eiro salīdzinājumā ar 2021.gadu.

FLPP ir IZM finansēta, uz zinātnisko izcilību vērsta zinātnes finansēšanas programma, kuras mērķis ir radīt jaunas zināšanas un tehnoloģiskās atziņas visās zinātnes nozaru grupās - dabaszinātnēs, inženierzinātnēs un tehnoloģijās, medicīnas un veselības zinātnēs, lauksaimniecības, meža un veterinārās zinātnēs, sociālajās zinātnēs, humanitārajās un mākslas zinātnēs.

Pētījumu tematus, mērķus un uzdevumus formulē paši zinātnieki. Programmā finansējumu piešķir projektiem, pamatojoties uz atklāta konkursa rezultātiem atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu izvērtēšanas un finansējuma administrēšanas kārtību, un attiecīgā konkursa nolikumu. Minēto projektu konkursu organizē un īsteno LZP.