LETA13 авг.

Pētījums: Latvijā 47% iedzīvotāju ir saņēmuši negatīvus komentārus interneta vidē par sevi

Latvijā 47% aptaujāto iedzīvotāju ir saņēmuši negatīvus komentārus interneta vidē par sevi, saviem ierakstiem, nodarbošanos vai hobijiem, liecina mobilo sakaru operatora "Tele2" sociālās kampaņas "#sekosev" pētījums.

Visvairāk negatīvos komentārus internetā saņem jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem - tos saņem vairāk nekā puse jeb 54%.

Pētījumā noskaidrots, ka visbiežāk negatīvie komentāri tiek saņemti par politisko pārliecību (49%), izskatu (47%), seksuālo orientāciju (40%) un nodarbošanos (30%). Pētījumā 56% sieviešu uzskata, ka visvairāk negatīvie komentāri tiek saņemti par izskatu, savukārt 54% vīriešu ir pārliecināti, ka visvairāk kritika tiek veltīta par politisko pārliecību.

Sociālajā kampaņā "#sekosev", kuras mērķis ir motivēt un iedrošināt jauniešus sekot saviem mērķiem un idejām, neskatoties uz negatīvajiem komentāriem, ar savu pieredzi dalīsies arī vairāki viedokļu līderi, kuri ir piedzīvojuši un piedzīvo līdzīgas situācijas - Jānis Krīvēns jeb "@Krivenchy", Beāte Bērziņa jeb "@betabeidz", Samanta Tīna, Indra Salceviča un Arstarulsmirus.