ЛатвияLETA30 мая

"Luminor Bank" piešķīrusi 1,7 miljonu eiro aizdevumu augkopības uzņēmumam "Tēraudiņi"

"Luminor Bank" piešķīrusi 1,7 miljonu eiro aizdevumu augkopības uzņēmumam SIA "Tēraudiņi" graudu kaltes rekonstrukcijai un jaunu iekārtu iegādei pavēstīja bankas pārstāvji.

Bankā minēja, ka "Tēraudiņi" plāno realizēt kaltes būvniecības un rekonstrukcijas projektu, kura kopējās izmaksas ir vairāk nekā 2,3 miljoni eiro. Projektam piesaistīts arī Lauku atbalsta dienesta (LAD) līdzfinansējums 662 000 eiro apmērā. Kaltes uzlabojumi tiks īstenoti kopā ar SIA "Ungurpils grauds".

Tāpat bankā atzīmēja, ka papildu rekonstrukcijas darbiem tiks ieviesti arī jauni tehniskie risinājumi, piemēram, graudu kalte tiks aprīkota ar rekuperācijas sistēmu. Veiktie uzlabojumi ļaus graudu torņos uzglabāt 5000 tonnu labības. Savukārt papildu graudu pieņemšanas bedre, kas veiks arī graudu priekštīrīšanu, ļaus palielināt apstrādes jaudu līdz 100 tonnām stundā.

"Pieaugot pieprasījumam un kāpinot ražas apmērus pagājušajā gadā, esam nolēmuši realizēt jau vairākus gadus plānoto projektu - jaunas kaltes būvniecību un rekonstrukciju, kas ļaus mums pašiem veikt graudu kaltēšanu, nevis noslogot tuvējā apkārtnē esošās kaltes līnijas. Papildu tam kaltes rekonstrukcija sniegs iespēju veiksmīgāk uzglabāt realizācijai paredzēto produkciju, paātrināt arī graudu novākšanas tempu un veiksmīgāk plānot uzņēmuma darbību," klāstīja "Tēraudiņi" īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Valdis Možvillo.

Kompānija "Tēraudiņi" apsaimnieko apmēram 1235 hektārus lauksaimniecībā izmantojamās zemes, no kuriem 789 hektāri pieder pašam uzņēmumam. Uzņēmums audzē tādas lauksaimniecības kultūras kā rudzus, ziemas un vasaras kviešus, griķus, vasaras miežus, kartupeļus un auzas. Lielākā daļa izaudzētā tiek nodota vietējiem uzņēmumiem. Pērn kompānija realizēja 3723,53 tonnas kartupeļu, 1651,66 tonnas rudzu un 1581,07 tonnas ziemas kviešu.

"Tēraudiņi" atrodas Ungurpilī, Alojas novadā. Kompānija reģistrētā 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2840 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas "Tēraudiņi" vienīgais īpašnieks ir Možvillo. 2020.gadā kompānijas "Tēraudiņi" apgrozījums bija 1,577 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 142 310 eiro.

Jau vēstīts, ka 2017.gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka "Nordea Bank" un DNB apvienotā banka "Luminor Bank", savukārt 2019.gada sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo "Luminor Bank" pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā. Bankas stratēģiskais investors ir ASV investīciju kompānija "Blackstone".