ЛатвияLETA24 янв.

"Luminor" digitālās transformācijas procesā sadarbosies ar IBM

"Luminor Bank" digitālās transformācijas procesā sadarbosies ar IBM pavēstīja bankā.

Bankā informēja, ja "Luminor" ir noslēgusi piecu gadu līgumu ar IBM. Atbilstoši līgumam IBM atbalstīs "Luminor" digitālajā transformācijas procesā, kā arī stiprinās ar drošību un normatīviem saistītos procesus, pārceļot bankas informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūru uz "IBM Cloud for Financial Services" jeb mākoņu risinājumu.

Tāpat bankā minēja, ka ar IBM atbalstu "Luminor" paātrinās jaunākās paaudzes tehnoloģiju, digitālu un uz klientiem orientētu risinājumu ieviešanu hibrīdmākoņa vidē.

Bankā norādīja, ka pēc sekmīgas klientu datu pārcelšanas uz vienotu un no mātesuzņēmumiem neatkarīgu platformu, "Luminor" ir sākusi nākamo pārveides posmu. Turpmākajā bankas pārmaiņu procesā pastiprināta uzmanība tiks vērsta uz klientu apmierinātības paaugstināšanu, digitālo attīstību un izaugsmi, vienlaikus stiprinot nozarē noteiktos drošības un regulēšanas procesus.

"Luminor" veidos jaunu digitālo platformu, kas būs būtiska bankas izaugsmei, attīstībai un digitālajām inovācijām. Platforma darbosies " "IBM Cloud for Financial Services", kas ietver iebūvētu mākoņa drošības un atbilstības kontroles prasību kopumu, kas finanšu iestādēm ļauj droši izstrādāt un izvietot svarīgākās IT sistēmas, klāstīja bankā.

IBM nodrošinās "Luminor" IT darbības procesus un ar mākslīgā intelekta vadītu pieejas modeli pārveidos bankas platformu un tās integrācijas iespējas, kā arī sniegs "Luminor" pieredzi un piekļuvi jaunākajām tehnoloģiju inovācijām mākoņdatošanas, mākslīgā intelekta un drošības jomā.

"Šī stratēģiskā partnerība ir būtiska "Luminor", sākot nākamo korporatīvās pārveides izaugsmes posmu; sadarbība ar IBM ievērojami sekmēs mūsu tehnoloģisko veikumu un paātrinās biznesa digitalizāciju. Pāreja uz "IBM Cloud for Financial Services" dos iespēju mums uzlabot klientiem pieejamos produktus un pakalpojumus, kā arī ieviest globālus inovatīvus banku risinājumus Baltijas tirgū," pauda "Luminor" valdes priekšsēdētājs Pēters Boseks.

Jau vēstīts, ka 2017.gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka "Nordea Bank" un DNB apvienotā banka "Luminor Bank", savukārt 2019.gada janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo "Luminor Bank" pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā. Bankas stratēģiskais investors ir ASV investīciju kompānija "Blackstone".