МирLETA9 мар.

Lietuvas muitnieki dēļu kravā no Baltkrievijas atrod kontrabandas cigaretes

Lietuvas muitnieki dēļu kravā no Baltkrievijas pagājušajā nedēļā atraduši kontrabandas cigaretes 1,14 miljonu eiro vērtībā, paziņojis Muitas krimināldienests.

Baltkrievijas pilsonis, kas šķērsoja abu valstu robežu Raigardas kontrolpunktā, deklarējis 22 tonnu dēļu kravu, taču muitniekiem radījis aizdomas gan viņa izvēlētais maršruts, gan pati krava. Lai gan kontrabandas cigaretes kokmateriālu kravās tiek slēptas visai bieži, tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem šķitis aizdomīgi, ka šo kravu tranzītā cauri Lietuvai bijis paredzēts vest uz Igauniju.

Nolemts dēļu kravu pārbaudīt ar rentgena kontroles sistēmas palīdzību, bet Raigardas kontrolpunktā tādas iespējas tobrīd nav bijis, tādēļ automašīna apsardzes pavadībā novirzīta uz Medininku kontrolpunktu.

Pārbaude aizdomas vēl vairāk pastiprinājusi, un nolemts kravu izkraut angārā. Izrādījies, ka dēļi izmantoti tikai kontrabandas cigarešu piesegam. Kravā ierīkotās slēptuvēs atrastas 640 kastes tabakas izstrādājumu ar 320 000 paciņām Baltkrievijā ražotu cigarečiu "Fest", NZ" un "Minsk" 1,14 miljonu eiro vērtībā.

Kontrabandas cigaretes un automašīna aizturēti, autvadītājs ar Viļņas rajona tiesas lēmumu apcietināts uz vienu mēnesi.

Muitas krimināldienesta Viļņas nodaļā uzsākta pirmstiesas izmeklēšana.