ЛатвияLETA29 апр.

Daugavpilī robežsargi uzgājuši nelegālu ražotni ar vairāk nekā 15 miljoniem cigarešu

Daugavpilī robežsardze atklājusi nelegālu cigarešu ražotni, kurā konstatēti vairāk nekā 15 miljoni cigarešu, kā arī pusotra tonna tabakas, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" atklāja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Robežsardzes priekšnieks uzsvēra, ka viens no robežsardzes uzdevumiem ir nepieļaut nelegālo akcīzes preču pārvešanu, tāpēc notiek aktīva vēršanās pret organizēto noziedzību šajā jomā.

"Mēs esam arī sasnieguši diezgan lielus panākumus. Pērn izņemti aptuveni 59 miljoni nelegālu cigarešu, savukārt šogad atklāta nelegāla cigarešu ražotne Daugavpilī," stāstīja amatpersona, piebilstot, ka nesen atklātajā ražotnē ražotas vairāku pazīstamu cigarešu zīmolu paciņas.

Pujāts uzsvēra, ka minētajā nelegālajā ražotnē konstatēti vairāk nekā 15 miljoni nelegālu cigarešu, kā arī pusotra tonna tabakas. Robežsardze veikusi operatīvo darbību šajā gadījumā.

Pujāts arī akcentēja, ka ir vērsies Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu šo procesu atstāt robežsardzes izmeklēšanā.

Tāpat viņš pastāstīja, ka pērn uz robežsargu iesniegumu pamata sāktas 29 lietas saistībā ar kukuļdošanas mēģinājumu robežsardzes pārstāvjiem. Izmeklēšana par šiem gadījumiem notikusi ļoti ātri un jau ir stājušies spēkā spriedumi konkrētajās lietās.

Vēl robežsargiem izdevies atklāt 48 gadījumus, kad iebraucēji mēģinājuši uzrādīt viltotus Covid-19 testu rezultātus.

Pujāts atklāja, ka robežsargu regulāra testēšana patlaban ir pārtraukta, kas rada bažas, ka Covid-19 izplatība robežsargu vidū varētu būt augstāka par patlaban zināmajiem 27 gadījumiem. Robežsardzes priekšnieks cer, ka regulāra testēšana robežsargu vidū tiks atjaunota.

Pujāts arī cer, ka robežsargu vēlme vakcinēties laika gaitā pieaugs. Viņš akcentēja, ka vakcinētus robežsargus varēs efektīvāk nodarbināt, jo, piemēram, dodoties uz ārzemēm, varētu neievērot pašizolāciju, kā arī ir ievērojami zemāks risks inficēties ar Covid-19.