ЛатвияLETA1 апр.

Aizdomās par kontrabandu aiztur VID, Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonas

Aizdomās par kontrabandu organizētā grupā, muitas kontroles punktā "Indra" aizturētas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes, Valsts policijas, kā arī Valsts robežsardzes amatpersonas, kā arī kontrabandas organizēšanā iesaistītā privātpersona pavēstīja VID pārstāvji.

Organizētā grupa atklāta, sadarbojoties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvaldei (IDP), Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojam (IDB) un Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, kā arī piesaistot VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldi un Valsts robežsardzi.

Aizturēšanas veiktas, IDP un VID nodrošinot sarežģītu izmeklēšanas pasākumu kompleksu, aktīvi iesaistoties Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, identificējot un aizturot kontrabandā un citos noziedzīgos nodarījumos iesaistītās personas.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme uzsvēra, ka šīs aizturēšanas ir atbilde visiem, kas uzskata, ka, samaksājot noteiktu naudas summu, Latvijas valsti ir iespējams izmantot savu noziedzīgo mērķu īstenošanai.

"Pirms diviem gadiem, sākot strādāt VID, esmu apņēmusies panākt, ka šīs iestādes vārds tiek saistīts tikai ar noziedzības izskaušanu, nevis piesegšanu, un tas tiek mērķtiecīgi realizēts. VID nav vieta cilvēkiem ar noziedzīgiem plāniem," pauda Jaunzeme.

VID ģenerāldirektore arī norādīja, ka VID iegulda lielus pūliņus, lai izskaustu organizēto noziedzību Latvijā, un panākts šajā jomā ir daudz - regulāri sabiedrībai tiek sniegta informācija par atklātām kontrabandas kravām, kā arī aizturētiem aizdomās turamajiem.

"Vienlaikus mēs apzināmies, ka arī noziedzīgā pasaule nesnauž, mēģinot izdomāt arvien jaunus veidus, kā apiet likumus, tostarp meklējot kontaktus valsts pārvaldes iestādēs, arī VID. Patlaban ir izdarīts daudz, lai noziedzniekiem šādus kontaktus VID vairs nebūtu iespējams atrast, un droši varu teikt, ka VID šādiem cilvēkiem nav vietas," piebilda Jaunzeme.

Pēc veiktajām aizturēšanām valsts amatpersonas atstādinātas no darba pienākumu veikšanas. No aizturētajām piecām personām trīs personām piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis - apcietinājums.

Izmeklēšanas interesēs patlaban papildu informācija netiek sniegta.

VID uzsver, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likumu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.