ЛатвияLETA28 апр.

LIAA izstrādājusi informatīvo materiālu par pārcelšanās iespējām uz dzīvi Latvijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir izstrādājusi informatīvu materiālu "Pārcelšanās ceļvedis uz Latviju", lai sniegtu atbalstu cilvēkiem, kuri vēlas pārcelties uz dzīvi Latvijā pavēstīja LIAA Investīciju projektu departamentā.

LIAA pārstāvji skaidroja, ka materiālā ir apkopota būtiskākā informācija, kas jāņem vērā, plānojot strādāt un dzīvot Latvijā.

Sagatavotais ceļvedis sastāv no trim galvenajām daļām - "Pārcelšanās uz Latviju", "Nodarbinātība un uzņēmējdarbība" un "Ikdienas dzīve Latvijā". Pirmajā daļā pieejama informācija par vīzām un uzturēšanās atļaujām, kā arī praktiskiem jautājumiem, piemēram, kā atrast mājokli. Otrajā sadaļā var uzzināt par darba tirgu, kā arī uzņēmējdarbības vidi Latvijā, bet trešā sadaļa ir veltīta sadzīviskiem jautājumiem, apskatot tādas tēmas kā valoda, kultūra, sports, veselības aprūpe, izglītība, integrācija un citas.

Pēc LIAA pārstāvju minētā, "InvestinLatvia.org" ir īpaši izveidots interneta resurss, ar kura starpniecību LIAA uzrunā ārvalstu investorus un informē par iespējām Latvijā.

Latvijas prioritāte investīciju piesaistes jomā šobrīd ir viedās specializācijas - informācijas tehnoloģijas, starptautiskie biznesa servisu centri, bioekonomika, viedā mobilitāte, biomedicīna, fotonika un viedie materiāli, tādēļ, veidojot ceļvedi, uzsvars likts uz šīm industrijām, kurās paredzēts piesaistīt investīcijas un augsti kvalificētus speciālistus, lai sekmētu tautsaimniecības izaugsmi.

LIAA pārstāvji stāstīja, ka darbs pie šāda ceļveža izstrādes tika sākts pēc vairāku starptautisku uzņēmumu ierosinājuma. "Tikai tehnoloģiju nozarē katru gadu ir vismaz 3000 jaunu vakanču, kuras nav iespējams aizpildīt ar vietējiem speciālistiem, tādēļ uzņēmumi piesaista Latvijai talantus un augsta līmeņa speciālistus no citām valstīm," minēja LIAA pārstāvji.

LIAA Investīciju projektu departamenta direktors Ģirts Blumers uzsvēra, ka Latvija vienmēr ir bijusi zinošu cilvēku, spilgtu personību zeme, kura spēj savienot ne tikai kultūru, mākslu, sportu, bet arī zinātni, inovācijas un biznesu starp dažādām valstīm un kontinentiem.

"Savu izcilību mēs spējam attīstīt tikai tad, ja esam atvērti jaunām idejām, kas rodas sadarbībā ar citiem talantiem. Šī iemesla dēļ esam izveidojuši "Pārcelšanās ceļvedi uz Latviju", kuram ir jākļūst par praktisku rokasgrāmatu ikvienam, kurš Latviju aplūko kā vietu, kur attīstīt savus talantus un sasniegt mērķus gan biznesā, gan inovāciju radīšanā," pauda Blumers.

Ceļvedis ir izveidots angļu valodā un ar to var iepazīties platformas "investinlatvia.org" sadaļā "For Investors - Moving to Latvia".

Ceļvedi izstrādāja LIAA sadarbībā ar stratēģiskās komunikācijas aģentūru "ERDA" un satura mārketinga aģentūru "True Six". Ceļveža sagatavošana izmaksāja 7930 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa un saskaņā ar līgumu tika veikta informācijas materiālu atlase, apkopošana, satura validēšana, tekstu un dizaina izstrāde kā arī maketēšanas darbi.