ЛатвияLETA3 апр.

Rīgas Aviācijas muzejs pārcelsies uz lidostas "Rīga" teritoriju Skultes pusē

Rīgas Aviācijas muzejs pārcelsies uz lidostas "Rīga" teritoriju Skultes pusē pavēstīja lidostas pārstāve Laura Kulakova.

Viņa informēja, ka lidosta "Rīga" un privātā Rīgas Aviācijas muzeja īpašnieks Viktors Talpa ir panākuši vienošanos par muzeja pārcelšanu uz teritoriju Skultes pusē. Lidostas īpašumā esošais zemes gabals, uz kuru muzejam tiks piešķirtas ilgtermiņa nomas tiesības, atrodas blakus autoceļam V14 Skulte-Jaunmārupe.

Tāpat Kulakova pauda, ka lidosta sniegs muzeja īpašniekam tehnisko atbalstu teritorijas labiekārtošanai un eksponātu pārvietošanai, tomēr Talpam finansējums, kas tiks ieguldīts no lidostas puses vēlāk būs jāatmaksā.

Vienlaikus lidostas pārstāve atzina, ka pagaidām nav zināms, kad notiks muzeja eksponātu pārvietošana.

Jau ziņots, ka Rīgas Aviācijas muzejam līdz 31.martam bija jāatbrīvo tā pašreiz izmantotā teritorija, kas atrodas blakus starptautiskās lidostas "Rīga" centrālajai ēkai.

Teritorijas atbrīvošana nepieciešama saistībā ar "airBaltic" tehniskā angāra būves celtniecību, kā arī noteiktā teritorija ietilpst dzelzceļa projekta "Rail Baltica" un "Latvijas gaisa satiksmes" (LGS) jaunā torņa būvniecības plānos.

Atbilstoši līguma nosacījumiem Talpa pirms diviem gadiem oficiāli tika brīdināts, ka viņam attiecīgā teritorija būs jāatbrīvo. "To, ka šī teritorija būs jāatstāj, īpašnieks zināja vēl pirms oficiālā brīdinājuma - sarunas par iespējamajiem risinājumiem dažādos formātos ilgst jau vismaz piecus līdz sešus gadus," iepriekš sacīja Kulakova.

Informācija muzeja mājaslapā liecina, ka tas oficiāli pastāv kopš 1997.gada. Kopumā muzejā ir gandrīz 50 eksponātu, tostarp muzejā aplūkojama padomju aviācijas tehnikas kolekcija. Kolekciju var aplūkot, iepriekš vienojoties par apmeklējuma laiku.