Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis piektdien ticies ar Viļņā dzīvojošo Baltkrievijas opozīcijas līderi Svjatlanu Cihanousku un aicinājis opozīcijas Koordinācijas padomi izveidot savu informācijas biroju, kas varētu saņemt zināmu oficiālu Lietuvas valdības atzīšanu.
Pēc viņa teiktā, šādai pārstāvniecībai varētu būt apmēram tāds pats statuss, kāds savulaik bija Lietuvas informācijas birojiem, kuri darbojās ārvalstīs padomju okupācijas gados līdz pat oficiālai Lietuvas valsts atzīšanai.
"Ierosinājām atjaunot šādu ideju - Baltkrievijas tautas pārstāvniecību, kurai būtu ne tikai nevalstisks statuss, bet, iespējams, valdība meklētu ceļus atzīt to par oficiālu informācijas biroju (..), kuram varētu būt augstāks statuss," žurnālistiem pēc šīs tikšanās sacījis Landsberģis. "Vienojāmies, ka pie šā jautājuma vēl atgriezīsimies."
Ministrs arī aicinājis vēl vairāk paplašināt sankcijas autoritārā Baltkrievijas vadītāja Aleksandra Lukašenko režīmam, iekļaujot "melnajā sarakstā" arī tiesnešus, kuri pieņem spriedumus, izdabājot režīmam, un milicijas īpašo uzdevumu vienību (OMON) darbiniekus, bet vienlaikus uzsvēris, ka no sankcijām nedrīkstētu ciest režīma kontrolētajos uzņēmumos strādājošie cilvēki.
"Sankcijām jābūt adekvātām un jāliek režīmam saprast, ka tā rīcība nav pieņemama, bet tās arī nedrīkst nodarīt pāri cilvēkiem, kuri, iespējams, nav saistīti ar režīmu un neatbalsta Lukašenko, bet strādā šajos uzņēmumos un darbs viņiem ļauj nopelnīt maizi," preses konferencē sacījis ministrs.
Viņš norādījis, ka ir jāvāc pierādījumi par režīma pārstāvju nodarījumiem, lai, balstoties uz tiem, sankciju sarakstu vispirms varētu paplašināt Lietuva un pārējās Baltijas valstis, bet vēlāk arī visa Eiropas Savienība.