LETA12 нояб.

Baltkrievijas opozicionāres Tihanovskas vizītes laikā Latvijā sola ievērot visstingrāko epidemioloģisko protokolu

Baltkrievijas opozicionāres Svetlana Tihanovska vizītes laikā Latvijā tiks ievērots visstingrākais epidemioloģiskais protokols informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Beķeris.

Viņš norādīja, ka personām nodrošinās atsevišķu pārvietošanos, tiks lietotas sejas maskas un ieturēta savstarpējā distance. Pēc Beķera paustā, tiks veikta arī visu telpu dezinfekcija pirms un pēc tikšanās reizēm, kā arī būs stingri ierobežots iesaistīto personu skaits.

ĀM preses sekretārs atzīmēja, ka Tihanovskas tikšanās ar Latvijas amatpersonām tiek plānotas bez mediju līdzdalības un nav paredzēti arī publiski pasākumi, lai maksimāli samazinātu jebkādu kontaktu.

Runājot par to, kāpēc opozīcijas kandidātei Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās nebūs jāievēro divu nedēļu pašizolācija, ĀM preses sekretārs skaidroja, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem pašizolācijas prasības neattiecas uz personām, kas ierodas Latvijā pēc ministrijas ielūguma.

Jau tika rakstīts, ka Baltkrievijas opozīcijas līdere Cihanouskas piektdien Latvijā klātienē tiksies ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV), Valsts prezidentu Egilu Levitu un Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), trešdien Saeimas Ārlietu komisijas sēdē deputātiem pavēstīja Rinkēvičs.

Ministrs atzīmēja, ka Latvijas apmeklējuma laikā Cihanouska attālināti piedalīsies arī starptautiskajā drošības un politikas forumā "Rīgas konference 2020". Plānots, ka tikšanās laikā ministrs ar Baltkrievijas opozīcijas kandidāti prezidenta vēlēšanās pārrunās aktuālo situāciju un iespējamās nākotnes iniciatīvas.