ЛатвияLETA10 мар.

Ierobežojumi nav ieviesti labprātīgi, to mērķis ir glābt cilvēku dzīvības

Covid-19 saistītie ierobežojumi nav ieviesti labprātīgi, to mērķis ir glābt cilvēku dzīvības, šonedēļ valdības un Krīzes vadības padomes sēdē uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers informēja, ka ir apritējuši 12 mēneši, kopš Latvijā ir Covid-19 pandēmija. "Pavasara posmā spējām vilni ātri nospiest, bet šajā, otrajā, vilnī reakcija bija citādāka. Valdībā izskanēja dažādi viedokļi, kā rīkoties, bet tagad esam spējuši izvairīties no tās situācijas, kāda ir citās valstīts, tostarp Igaunijā, kur novērojams straujš un pēkšņs saslimstības pieaugums, augusi slimnīcu noslodze un sagaidāmi augsti mirstības rādītāji," situāciju raksturoja Kariņš.

Vienlaikus Ministru prezidents norādīja, ka šodienas sēdē ir jāvienojas par turpmākajiem soļiem epidēmijas mazināšanā.

"Atgādinu, ka kopīgais pretinieks ir Covid-19 pandēmija. Neviens ministrs un ministrija nav labprātīgi ieviesušas nevienu ierobežojumu. Ierobežojumi pastāv, lai glābtu cilvēku dzīvības, samazinātu saslimstību un mazinātu krīzi slimnīcās," pauda premjers.

Viņš aicināja ministrus, lemjot par turpmāko rīcību Covid-19 krīzē, būt vienotiem. "Tad, kad mēs esam vienoti, ir vieglāk nodrošināt sabiedrības līdzdalību. Mums ir jāpieņem skaidri lēmumi par to, kā iziet no krīzes," uzsvēra Kariņš.

Jau ziņots, ka Operatīvā vadības grupa piedāvā divus scenārijus epidemioloģiskās situācijas uzlabošanai, abos variantos paredzot attālinātā darba ieviešanu, bet klātienē atļaujot strādāt ražojošajiem uzņēmumiem.

Minēto priekšlikumus otrdien skatīs valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē.

Operatīvā vadības grupa izstrādājusi kopumā četrus scenārijus, tomēr valdībai piedāvās lemt par diviem - scenāriju "A", kas tostarp paredz priekšlikumus ekonomikas funkcionēšanai Covid-19 apstākļos, un scenāriju "D", kas paredz priekšlikumus maksimāliem piesardzības pasākumiem.