LETA8 сент.

Gruzijā sākas vērienīgi manevri kopā ar NATO spēkiem

Gruzijā pirmdien sākas vērienīgi šīs valsts un NATO spēku kopīgie manevri, kas ilgs līdz 18.septembrim.

Manevros "Noble Partner 2020" apmācību centros Vaziani un "Camp Norio" netālu no Tbilisi piedalīsies aptuveni 2800 karavīri no ASV, Francijas, Lielbritānijas un Polijas.

Gruzijas premjerministrs Giorgijs Gaharija norādīja, ka šīs mācības ir vissvarīgākais komponents Gruzijas eiroatlantiskās integrācijas centienos.

Manevri "ir garantija mieram mūsu valstī" un "nav vērsti ne pret vienu", sacīja premjerministrs, uzrunājot karavīrus manevru atklāšanas ceremonijā.

Gruzijas centieni iestāties NATO izsaukuši Krievijas nepatiku.

Maskavas atbalstītā Gruzijas separātiskā Dienvidosetijas reģiona dēļ Gruzijas un Krievijas starpā 2008.gada augustā izraisījās karš.

Piecas dienas ilgušajā karā Krievija sakāva Gruzijas nelielo armiju, bet pēc šī militārā konflikta Maskava abas Gruzijas separātiskās provinces - Dienvidosetiju un Abhāziju - atzina par neatkarīgām valstīm.

2008.gada samitā Bukarestē NATO līderi pauda oficiālu apņemšanos, ka Gruzija "kļūs par NATO dalībvalsti", tomēr alianse līdz šim nav Gruzijai oficiāli piedāvājusi sākt ceļu uz dalībvalsts statusa iegūšanu.