LETA12 янв.

"Gruzijas sapnis" līderis miljardieris Bidzina Ivanišvili paziņo par aiziešanu no politikas

Gruzijas valdošās partijas "Gruzijas sapnis" vadītājs, bijušais premjerministrs miljardieris Bidzina Ivanišvili pirmdien paziņojis par aiziešanu no politikas.

Ivanišvili, kurš tiek uzskatīts par ietekmīgāko cilvēku Gruzijā, ar šādu paziņojumu nācis klajā pēc tam, kad "Gruzijas sapnis" nāca pie varas parlamenta vēlēšanās pagājušajā gadā. Pēc vēlēšanām valstī izraisījās protesti.

Ivanišvili paziņoja, ka savu misiju ir paveicis.

"Es esmu pieņēmis lēmumu beidzot aiziet no politikas un pilnībā distancēties no varas grožiem," paziņoja Ivanišvili, norādot, ka pienācis laiks izvirzīt priekšplānā jaunus cilvēkus.

Viņš pavēstīja, ka atstās partijas priekšsēdētāja amatu pirms savas 65.dzimšanas dienas, kas būs nākamajā mēnesī.

Ivanišvili sacīja, ka atgriezīsies pie privātā dzīvesveida, kāds viņam bija pirms 2011.gada.

Gruzijā oktobrī un novembrī notika parlamenta vēlēšanas, bet pēc pirmās vēlēšanu kārtas izcēlās protesti, un opozīcija boikotēja otro kārtu.

Vēlēšanās "Gruzijas sapnis" par mata tiesu izcīnīja uzvaru pār opozīcijas partijām, kas apsūdzēja to vēlēšanu rezultātu masveida falsificēšanā. "Gruzijas sapnis" šīs apsūdzības noliedza.

Starptautiskie novērotāji no Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) un NATO Parlamentārās asamblejas secināja, ka vēlēšanas bijušas tāli no nevainojamām, bet pamata brīvības tika ievērotas.

Kritiķi ir apsūdzējuši Ivanišvili politisko oponentu vajāšanā un korumpētas sistēmas radīšanā, privātās intereses stādot augstāk par valsts interesēm.