LETA18 янв.

FIB izmeklē iespējamu ārvalstu iesaisti nekārtībās Kapitolijā

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) pārbauda, vai ārvalstu valdības, organizācijas vai privātpersonas nav sniegušas finansiālu atbalstu tiem, kuri palīdzēja plānot un īstenot iebrukumu Kapitolijā 6.janvārī, vēsta telekanāls "NBC News", atsaucoties uz bijušajiem un esošajiem FIB darbiniekiem.

FIB uzmanību pievērušas izmaksas bitkoinos, kas vienlīdzīgas 500 000 dolāru, galvenajiem figurantiem un virknei grupu radikāli labējo nometnē. Aiz finanšu operācijām stāvējis kāds Francijas pilsonis. Maksājumus dokumentējusi kompānija, kura analizē pārskaitījumus kriptovalūtā.

Turklāt šonedēļ publicētā kopīgā FIB, Iekšējās drošības ministrijas un citu federālo un policijas iestāžu draudu novērtējumā norādīts, ka pēc 6.janvāra nekārtībām "Krievijas, Ķīnas un Irānas ietekmes aģenti izmantojuši iespēju pastiprināt noteiktas informācijas pasniegšanu, lai virzītu savas intereses prezidenta varas nodošanas procesā".

Jau vēstīts, ka vairāki simti prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju 6.janvārī Vašingtonā iebruka Savienoto Valstu Kapitolijā, kad tur bija sapulcējies Kongress, lai oficiāli apstiprinātu demokrāta Džo Baidena uzvaru prezidenta vēlēšanās.

Sadursmju gaitā tika raidīti šāvieni, un vardarbībā pieci cilvēki zaudēja dzīvību.