LETA10 окт.

FIB izjaucis plānu nolaupīt Mičiganas gubernatori

ASV aizturēti 13 cilvēki par ieceri nolaupīt Mičiganas štata gubernatori Grēthenu Vitmeru, kura atbalstījusi stingrus ierobežojumus cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju, paziņojis ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB).

FIB paziņoja, ka šogad sociālajos medijos pamanītas sarunas starp vairākām personām par konkrētu valdības un tiesībsargājošo iestāžu darbinieku gāšanu vardarbīgā ceļā.

Sazvērestības plāna atklāšanai FIB izmantoja informatorus un iefiltrēja aģentus aizdomās turamo vidū.

Slepens FIB informators jūnijā bija klāt sanāksmē, kura piedalījās aptuveni 14 cilvēki, kas apsprieda tādas sabiedrības izveidošanu, kas sekotu ASV konstitūcijas pirmajiem desmit labojumiem un būtu pašpietiekama.

"Viņi apsprieda dažādus veidus, kā sasniegt šo mērķi, sākot ar miermīlīgiem centieniem un beidzot ar vardarbību," teikts FIB aģenta ziņojumā.

Sanāksmē vairāki klātesošie sāka runāt arī par štatu valdībām, kas, viņuprāt, pārkāpj ASV konstitūciju, tostarp tika minēta Vitmera, teikts FIB aģenta ziņojumā.

Sanāksmē izskanējušas arī runas par slepkavībām un gubernatores nolaupīšanu.

Vitmera ir vairākkārt izpelnījusies ASV prezidenta Donalda Trampa kritiku par Mičiganā ieviestajiem stingrajiem ierobežojumiem cīņā ar Covid-19, un štatā notikušas labā spārna grupējumu demonstrācijas, kurās pieprasīta ierobežojumu atcelšana.

Sešiem aizturētajiem izvirzītas apsūdzības sazvērestībā ar mērķi nolaupīt Vitmeru. Viņi identificēti kā Ādams Fokss, Berijs Krofts, Tajs Garbins, Kalebs Frenks, Daniels Heriss un Brendons Kastera.

Krofts ir no Delavēras, bet pārējie ir Mičiganas iedzīvotāji.