LETA16 янв.

Februārī tiešsaistē notiks ikgadējā LATA konference

Nākamā mēneša sākumā, 4.februārī, tiešsaistē plānota Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) ikgadējā konference, kas būs veltīta atvērtības principu ievērošanai pandēmijas laikā valsts pārvaldē, privātajā sektorā un sabiedrībā kopumā pavēstīja asociācijas vēstnese Ieva Vītoliņa.

Viņa informēja, ka tiešsaistes konferences laikā notiks arī LATA gada balvas pasniegšana par ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā un popularizēšanā.

LATA konference notiks 14.gadu un šī būs pirmā reize, kad tā ikvienam interesentam bez maksas būs pieejama tiešsaistē.

"Šajā laikā, kad klātbūtne nav iespējama, tehnoloģijas nodrošina saikni ar ārpasauli un dod daudzveidīgas komunikācijas iespējas. Informācijas tehnoloģiju profesionāļiem šie rīki ir bijuši ikdiena gadiem, bet redzam, ka kopumā mūsu sabiedrībā pielāgošanās jaunajai realitātei notiek pamazām. Tāpēc LATA konferencē apskatīsim sadarbības iespējas, ieguvumus un izaicinājumus, ar kādiem saskaras valsts pārvalde, uzņēmēji un atvērto tehnoloģiju kopiena šobrīd, kad pasaulē ierasto lietu norisi ietekmē pandēmija un ikvienam ir jāspēj pielāgoties," sacīja LATA valdes priekšsēdētājs Jānis Tupulis.

Tāpat konferencē iecerēts apskatīt tēmas par atvērto pirmkodu un atvērtajiem datiem, kā veicināt uz atvērtām tehnoloģijām un atvērtiem datiem balstītu inovāciju, jaunu pakalpojumu radīšanu, tiks pārrunāta arī hakatonu pieredze un veiksmes stāsti.

"Kā palikt atvērtiem jaunajā laikmetā" lektoru vidū ir vairāk nekā desmit pašmāju un ārvalstu eksperti. Tostarp Berlīnes "Hertie" skolas pētnieks Kīgans Makbraids dalīsies pieredzē un ieguvumos no Igaunijas atvērto datu ekosistēmas pārveides, bet Somijas informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma "Wunder" pārstāvis Otso Lahti runās par digitālo risinājumu piekļūstamības pamatprincipiem.

Vienlaikus Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis iepazīstinās ar digitālās identitātes lietošanas iespējām, Latvijas Universitātes (LU) profesors Andris Ambainis stāstīs par interneta vēlēšanām, LU Datorikas fakultātes pētniece un docente Anastasija Ņikiforova - par atvērto datu savlaicīgumu nacionālajos atvērto datu portālos ar pandēmiju saistītiem datiem un "Mērniecības datu centra" izpilddirektore Una Krutova - par zelta vidusceļu ģeotelpisko datu atvēršanai Latvijā.

Konference tiešsaistē būs pieejama LATA mājaslapā, un tās sākums ir plkst.10.

LATA apvieno organizācijas un privātpersonas, tajā skaitā IT piegādātājus un lietotājus, kuri saskata ekonomiskus ieguvumus no atvērtu tehnoloģiju plašākas izmantošanas Latvijā. LATA biedri un asociētie biedri ir gatavi sniegt savu ieguldījumu, lai kopīgi veidotu labvēlīgu vidi tiem Latvijas IT lietotājiem un piegādātājiem, kuri savā darbā izmanto atvērtas tehnoloģijas, tādējādi veicinot IT vajadzībām patērējamo līdzekļu ekonomiju un to atgriešanos Latvijas tautsaimniecībā.