LETA11 нояб.

Zviedrija tiesa atliek aizliegumu valsts 5G tīklā izmantot "Huawei" tehnoloģijas

Zviedrijas administratīvā tiesa atlikusi lēmuma stāšanos spēkā, ar kuru aizliegtas Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāja "Huawei" tehnoloģijas valsts 5G mobilo sakaru tīklā.

Tiesa pieprasījusi Zviedrijas telekomunikāciju regulatoram PTS iesniegt argumentus, lai tā varētu lemt par šīs lietas būtību.

Šāds lēmums lika PTS pirmdienas vakarā paziņot, ka tas atliek 5G tīkla frekvenču konkursu, kuram bija paredzēts norisināties otrdien.

Kā ziņots, "Huawei" pagājušajā nedēļā pārsūdzēja Zviedrijas lēmumu aizliegt uzņēmuma tehnoloģijas valsts 5G mobilo sakaru tīklā, šādu aizliegumu skaidrojot ar drošības apsvērumiem.

Šim aizliegumam, par kuru 20.oktobrī paziņoja PTS, "nav juridiska pamatojuma, tas pārkāpj cilvēka pamattiesības, pārkāpj Eiropas Savienības juridiskos principus un pēc būtības ir nepareizs", teikts "Huawei" apelācijā.

Ja šis aizliegums tiks realizēts, tas radīs "daudzpusīgu un nelabojamu kaitējumu" uzņēmumam, norādīja "Huawei".

PTS skaidro, ka šis aizliegums, kas ietekmē arī Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāju ZTE, noteikts saskaņā ar jauniem tiesību aktiem, kas stājušies spēkā janvārī pēc Zviedrijas bruņoto spēku un drošības dienestu veiktas izpētes nolūkā nodrošināt, lai radioiekārtu izmantošana nerada draudus Zviedrijas drošībai.

Tāpat Zviedrijas valdības lēmums paredz, ka "Huawei" un ZTE līdz 2025.gada 1.janvārim jādemontē valstī jau uzstādītais aprīkojums.

ASV norāda, ka "Huawei" un ZTE ir cieši sakari ar Ķīnas komunistu valdību un brīdina, ka šo ražotāju tehnoloģijas varētu tikt izmantotas spiegošanai Pekinas vajadzībām. Abas kompānijas kategoriski noraida šādas apsūdzības.