ЛатвияLETA24 янв.

Nākamnedēļ notiks meža nozares starptautiskā zinātniskā konference

Nākamnedēļ notiks meža nozares starptautiskā zinātniskā konference "Zināšanās balstīta meža nozare", kurā zinātnieki stāstīs par jaunākajām pētījumu atziņām un iespējām nodrošināt Latvijas mežsaimniecības ilgtspēju un kāpināt pievienoto vērtību Latvijā izaudzētai koksnei, liecina informācija Latvijas valsts mežu (LVM) oficiālajā tīmekļvietnē.

Konference tiešsaistē notiks divas dienas - 26. un 27.janvārī no plkst.9 līdz14.

26.janvārī konferences programmā iekļautas vairākas Latvijas Valsts mežzinātnes institūta (LVMI) "Silava" pētnieku prezentācijas, tostarp Āris Jansons vēstīs par mežsaimniecībai nozīmīgiem abiotiskajiem riskiem, Zane Lībiete skaidros mežsaimniecības ietekmi uz meža un saistīto ekosistēmu pakalpojumiem, savukārt Tālis Gaitnieks un Astra Zaļuma informēs par sakņu trupi saimnieciskajos mežos.

Konferences programmā iekļauta arī Meža nozares kompetences centra vadītāja Ulda Spulles prezentācija par kompetences centru kā veiksmes stāstu valsts inovāciju politikā. Līdztekus par nozarē aktuālo stāstīs A/S "Latvijas Finieris" attīstības un pētniecības sektora vadītājs Māris Būmanis un mēbeļu ražotāja SIA "EKJU" valdes priekšsēdētājs Māris Danieks.

27.janvārī konferencē tiks organizētas vairākas paneļdiskusijas par meža monitoringu, mežaudžu kvalitāti, produktivitāti un vitalitāti, kokmateriālu izmantošanu būvniecībā un inovatīvu produktu ražošanā, kā arī par mežsaimniecības un vides aizsardzības jautājumiem. Paneļdiskusiju dalībnieki būs LVMI "Silava" pārstāvji, kā arī citi nozares speciālisti - LVM pārstāvji, Rīgas Tehniskās universitātes pētnieki, kā arī citu nozares pētniecības institūtu eksperti.

Konference norisināsies caur interaktīvu tiešraides platformu un būs pieejama bez maksas visiem reģistrētajiem lietotājiem. Reģistrēties iespējams LVM tīmekļvietnē "lvm.gov".

Līdztekus konferencē "Zināšanās balstīta meža nozare" prezentēto zinātnisko atziņu kopsavilkumu plānots publicēt atsevišķā izdevumā.

Konferenci "Zināšanās balstīta meža nozare" rīko LVMI "Silava", Meža nozares kompetences cents, AS "Latvijas finieris" un LVM sadarbībā ar citiem meža nozares partneriem.