LETA16 янв.

ES dalībvalstīm jāmācās no Covid-19 krīzē pieļautajām kļūdām, lai nākotnē uzlabotu ES funkcionēšanu

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm jāmācās no Covid-19 krīzē pieļautajām kļūdām, lai nākotnē uzlabotu ES funkcionēšanu un veicinātu ciešāku sadarbību, videokonferencē ar Portugāles Ārlietu ministrijas valsts sekretāri Eiropas lietās Anu Paulu Zakariašu, uzsvēra ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā informēja Ārlietu ministrijā, videokonferencē Zakariaša ar Rinkēviču apsprieda Portugāles prioritātes ES prezidentūrā 2021.gada pirmajā pusē. Viena no Portugāles prezidentūras prioritātēm būs Eiropas ekonomikas atveseļošana, izmantojot klimata un digitālo pāreju, kā arī stiprinot ES vienoto tirgu.

Ārlietu ministrs pauda atbalstu Portugāles darbam, lai noslēgtu ES daudzgadu budžeta sektorālo lēmumu pieņemšanu, tai skaitā Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentu, kura finansējums ir īpaši svarīgs "Rail Baltica" projekta ieviešanai. Rinkēvičs arī pauda atbalstu Portugāles organizētajam Sociālajam samitam šā gada 7.maijā un 8.maijā, sakot, ka Covid-19 krīze pierādīja, ka, risinot ekonomiskos un veselības izaicinājumus, nedrīkst aizmirst arī par sociālajiem aspektiem.

Runājot par ES lomas stiprināšanu globāli, amatpersonas piekrita, ka ir svarīgi turpināt sadarbību ar ES Dienvidu kaimiņiem, Āfriku, Latīņameriku, Indiju un Austrumu partnerības valstīm, vienlaikus uzsverot, ka īpaši svarīgi būs veidot attiecības ar ASV jauno administrāciju, kā arī turpināt ciešu sadarbību ar Apvienoto Karalisti.