LETA06 ноября 2020

Eiropas Komisija šogad Latvijā prognozē ekonomikas kritumu 5,6% apmērā

Eiropas Komisija (EK) šogad Latvijā prognozē ekonomikas kritumu 5,6% apmērā, kas ir mazāks kritums nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), bet lielāks nekā pārējās Baltijas valstīs informēja Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks un tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis.

Paredzams, ka lielāko kritumu piedzīvos mājsaimniecību patēriņš un eksports. Prognozēts, ka nākamajā gadā Latvijas ekonomika relatīvi strauji atkopsies, ekonomikai pieaugot par 4,9%. Tas ir straujāks izaugsmes temps nekā vidēji ES kopumā un arī straujākais pieaugums Baltijas valstīs.

Atbilstoši EK rudens ekonomikas prognozei šogad visās ES dalībvalstīs būs novērojama recesija, ES ekonomikai kopumā sarūkot par 7,4%.

EK uzskata, ka, ņemot vērā pandēmijas otro vilni un dalībvalstu noteiktos papildu ierobežojumus, ekonomikas atkopšanās būs lēnāka, nekā iepriekš prognozēts - ES ekonomika nākamajā gadā pieaugs par 4,1%.

"Papildu stimulu Eiropas un Latvijas ekonomikai sniegs ekonomikas atveseļošanas plāna paredzētais finansējums, kas būs pieejams pēc dalībvalstu ekonomikas atjaunošanas plānu saskaņošanas," piebilda Dombrovskis.

Написать комментарий