LETA10 авг.

Deputāte: Baltkrievijas tautai ir tiesības uz brīvu izvēli vēlēšanās

Baltkrievijas tautai ir tiesības uz brīvu izvēli un demokrātiskām vēlēšanām, lai paustu savu gribu, pēc notikušajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām uzsver Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Parlamentārās asamblejas (PA) Latvijas delegācijas vadītāja, Saeimas deputāte Inese Ikstena (AP).

Politiķe pauž, ka EDSO Demokrātisko institūciju un cilvēktiesību biroja un EDSO PA delegācijas nenovēroja 9.augustā notikušās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas, jo laicīgi netika saņemti ielūgumi no Baltkrievijas Ārlietu ministrijas un Baltkrievijas parlamenta. Līdz ar to nebija iespējams sniegt viedokli par to, vai vēlēšanas ir noritējušas demokrātiski un tiesiski, pauda delegācijas vadītāja.

Kā ziņots, Baltkrievijas policija, liekot lietā trokšņa granātas un ūdens lielgabalus, izklīdināja protestus, kas valsts lielākajās pilsētās svētdienas vakarā sākās pēc prezidenta vēlēšanām, kuru rezultāti, kā apgalvo opozīcija, ir viltoti.

Minskā aizturēti vairāk nekā 50 cilvēku, bet visā valstī - vairāk nekā 120, liecina cilvēktiesību aktīvistu organizācijas "Vjasna" aplēses. Baltkrievijas Iekšlietu ministrijas preses dienestā norāda, ka aizturēti aptuveni 3000 cilvēku.