LETA14 авг.

Baltkrievija ir gatava dialogam ar ārvalstīm par notikumiem vēlēšanu laikā un pēc tām

Baltkrievijas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs piektdien paziņoja, ka Baltkrievija ir gatava dialogam ar ārvalstīm par notikumiem prezidenta vēlēšanu laikā un pēc tām.

Makejs telefonsarunā ar Šveices ārlietu ministru Ignacio Kasisu pavēstīja, ka Baltkrievija ir gatava konstruktīvam un objektīvam dialogam ar ārvalstu partneriem par visiem jautājumiem, kas saistīti ar notikumu attīstību Baltkrievijā vēlēšanu kampaņas laikā un pēc tās noslēguma.

"Uzmanības centrā atradās Baltkrievijas republikā notikušās vēlēšanas un aktuālā situācija mūsu valstī," teikts Baltkrievijas Ārlietu ministrijas preses dienesta paziņojumā.

Saskaņā ar oficiālajiem provizoriskajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,09%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Vardarbīgi apspiežot protestus pret acīmredzamajiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē un rezultātu viltošanu, Baltkrievijā cietuši vai aizturēti tūkstošiem cilvēku. Slimnīcās ārstējas vairāk nekā 250 cietušo, un ir arī bojāgājušie.