ЛатвияLETA15 мая

Banka "Citadele" plāno pārveidot tai piederošo meitasbanku Šveicē

Banka "Citadele" plāno pārveidot tai piederošo meitasbanku Šveicē "AP Anlage & Privatbank" par specializētu aktīvu pārvaldes banku, intervijā sacīja bankas "Citadele" valdes priekšsēdētājs Jūhans Okerblums.

Viņš informēja, ka pagājušajā gadā "AP Anlage & Privatbank" nolīgta jauna vadības komanda no vietējiem finanšu speciālistiem, kuriem ir pieredze aktīvu pārvaldē un "privat banking" jomā lielās starptautiskās bankās.

"Pašlaik viņi veic pārveides procesu, lai tā būtu uz vietējiem klientiem orientēta nišas banka, kuras specializācija ir aktīvu pārvalde. Pirmkārt, ir paredzēts apkalpot vāciski runājošus klientus, kā arī pārveidot produktu piedāvājumu. Mērķis ir, lai mums Šveicē būtu specializēta aktīvu pārvaldes banka, bet šī pāreja prasīs vienu līdz divus gadus," sacīja Okerblums.

Vienlaikus viņš atzina, ka Šveices "AP Anlage & Privatbank" šobrīd netiek aktīvi meklēts pircējs. "Ja tiek piedāvāta laba cena, tad vienmēr ir iespējamas sarunas par pārdošanu. Taču pašlaik mēs esam koncentrējušies uz to, lai šo meitasbanku padarītu pievilcīgu un ilgtspējīgu. Tādēļ, nē, mēs aktīvi pircējus tai nemeklējam," teica bankas "Citadele" valdes priekšsēdētājs.

"AP Anlage & Privatbank" centrālais birojs atrodas Cīrihē, Šveicē.