ЛатвияLETA10 мая

Banka "Citadele" strādā ar peļņu kopš pagājušā gada jūlija

Banka "Citadele" strādā ar peļņu kopš pagājušā gada jūlija, intervijā sacīja bankas "Citadele" valdes priekšsēdētājs Jūhans Okerblums.

"Banka strādā ar peļņu kopš pagājušā gada jūlija. Iemesls, kādēļ pērn bankai bija zaudējumi, ir tajā, ka mēs pieņēmām papildu lēmumus, lai banku aizsargātu, ja situācija kļūtu daudz ļaunāka. Ja jūs iegādājaties papildu apdrošināšanu, tas atspoguļojas izdevumos. Tas ir tāpat kā ar mājas apdrošināšanu. Kad jūs to apdrošināt, jūs nedomājat, ka tā nodegs, taču jūs gribat būt droši, ka arī ugunsgrēka gadījumā jūs mājokli atgūsiet. Mēs rīkojāmies tāpat, un tas atspoguļojās izdevumos. Taču no mūsu pamatbiznesa mums bija pietiekami laba peļņa arī pērn," teica Okerblums.

Viņš arī norādīja, ka pagājušajā gadā lielākais izaicinājums bija neskaidrība. Tas attiecās gan uz to, cik situācija ir nopietna, gan uz to, vai un kad tā varētu uzlaboties.

"Nedomāju, ka daudzi no mums iepriekš bija nonākuši situācijā, kad nevar ceļot, nevar pieņemt noteiktus lēmumus, nezina, cik bīstamā situācijā pašlaik atrodas. Šādi apstākļi rada stresu ikvienam. Turklāt iepriekš, kad bija krīzes, bija skaidrs, kādēļ tās ir radušās un kā tās pārvarēt. Tagad ir pieņemti daudzi lēmumi, lai tiktu pāri šai krīzei, bet, visdrīzāk, vajadzēs kādus trīs gadus, līdz būs redzams, vai tie bija pareizi," sacīja bankas "Citadele" valdes priekšsēdētājs.

Jautāts, kādi rezultāti bankai sagaidāmi šogad kopumā, Okerblums atbildēja, ka nedaudz tas ir atkarīgs arī no tā, kā turpinās attīstīties situācija.

"Pašlaik viss izskatās ļoti labi un aktivitāte tirgū turpina augt. Mēs arī redzam, ka Lietuvā un Latvijā nedaudz tiek mīkstināti ierobežojošie pasākumi. Izskatās, ka cilvēki ir atraduši veidu, kā savas dzīves vairāk ievirzīt normālās sliedēs, nekā tas bija pirmā Covid-19 viļņa laikā. Tādēļ pašlaik izskatās, ka 2021. beigu beigās būs ļoti labs gads.

Jau vēstīts, ka bankas "Citadele" grupa pagājušajā gadā strādāja ar 3,608 miljonu eiro auditēto peļņu, kas ir 10,1 reizi mazāk nekā 2019.gadā. Vienlaikus pati banka "Citadele" pērn cieta zaudējumus 4,761 miljona eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.