ЛатвияLETA4 апр.

Banka "Citadele" piešķīrusi 1,5 miljonu eiro aizdevumu

Banka "Citadele" piešķīrusi 1,5 miljonu eiro aizdevumu degvielas vairumtirgotājam SIA "Straujupīte" pavēstīja bankas pārstāvji.

Pēc bankas pārstāvju minētā, "Straujupīte", izmantojot bankas "Citadele" piešķirtos līdzekļus, piedāvās iespēju lauksaimniekiem iegādāties degvielu ar atlikto maksājumu. Šāda norēķinu sistēma par degvielu dod iespēju lauksaimniekiem aktīvās sezonas laikā apgrozāmos līdzekļus investēt tehnikā, sēklā, minerālmēslos un citās vajadzībās, kā arī palīdz krīzes situācijās, savukārt degvielas apmaksu var veikt rudenī pēc ražas nokulšanas.

"Trešdaļa mūsu klientu ir lauksaimnieki. Zemnieks, iesējot graudus, ražu novāks un investēto atgūs tikai pēc noteikta laika, taču degviela ir nepieciešama vēl pirms ražas realizācijas. Izprotot lauksaimnieku darba specifiku, nākam pretī, nodrošinot atlikto maksājumu līdz 90 dienām. Tāpat piedāvājam klientiem cenas fiksāciju, līdz ar to klienti visu sezonu ir pasargāti no degvielas cenu svārstībām. Lai nodrošinātu operatīvu degvielas piegādi, esam paplašinājuši autoparku līdz 12 vienībām, kas ļauj mums nodrošināt līdz 500 000 litru piegādēm dienā," klāstīja "Straujupītes" attīstības vadītājs Oskars Zeiza.

"Straujupītes" pamatdarbība ir degvielas vairumtirdzniecība, mazumtirdzniecība, kā arī akcīzes produktu noliktavas un pārvadāšanas pakalpojumi. Gadā uzņēmums realizē aptuveni 50 miljonu litru degvielas. Šogad plānots atvērt vēl vairākas degvielas uzpildes stacijas, kā arī uzņēmums izskata iespēju piesaistīt franšīzi degvielas uzpildes staciju tīklam.

Kompānija "Straujupīte" reģistrēta 2002.gadā, un tās pamatkapitāls ir 152 247 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Juris Zeiza. 2019.gadā "Straujupītes" apgrozījums bija 27,025 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 212 266 eiro. 2020.gadā "Straujupīte", pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem, bija astotais lielākais komersants Latvijā pēc patēriņam nodotā naftas produktu apmēra.

Pēc aktīvu apmēra banka "Citadele" ir otra lielākā banka Latvijā. Bankas akcionāri ir ASV investīciju kompānijas "Ripplewood" meitaskompānija "RA Citadele Holdings LLC" un starptautisku investoru grupa (75% plus viena akcija), kā arī Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (25% mīnus viena akcija). Bankas obligācijas kotē "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.