LETA6 сент.

ASV policija nošāvusi par Trampa atbalstītāja nogalināšanu aizdomās turamo

ASV policija ceturtdien nošāvusi personu, kas tiek turēta aizdomās par kāda Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa atbalstītāja nāvējošo sašaušanu sadursmju laikā pagājušās nedēļas nogalē Portlendā, ziņo Oregonas pavalsts amatpersonas.

Par Trampa atbalstītāja Ārona Danielsona nošaušanu aizdomās tika turēts 48 gadus vecais Maikls Reineils, kurš apgalvoja, ka rīkojies pašaizsardzības nolūkā.

Pagaidām nav skaidrs, kāpēc policisti šāvuši uz Reineilu, taču mediji citē dažu kārtības sargu izteikumus, ka aizturēšanas brīdī viņš esot ķēries pie ieroča.

Portlendā kopš maija, kad policijas aizturēšanas operācijas laikā Mineapolisā tika nogalināts melnādainais Džordžs Maikls, katru nakti notikuši protesti pret rasismu un šķietamo policijas vardarbību, kas bieži pārauguši grautiņos.

Reineils, kurš regulāri apmeklēja šos protestus, sarunā ar televīzijas ziņu kanālu "Vice News" apgalvojis, ka Danielsonu nošāvis, jo tas esot gatavojies sadurt viņu un viņa draugu.

Tas notika sestdienas sadursmju laikā starp prezidenta Trampa atbalstītājiem un kustības "Black Lives Matter" ("Melnādaino dzīvības ir svarīgas") aktīvistiem.