LETA25 авг.

Protestiem Viskonsinā pāraugot vardarbībā, izraisās sadursmes ar policiju

ASV Viskonsinas štata Kenošā pirmdien pretrasisma protestiem pāraugot vardarbībā, izraisījušās sadursmes starp protestētājiem un policiju, kas lietā lika asaru gāzi.

Sadursmes Kenošā notikušas otro nakti pēc kārtas. Sākotnēji tās izraisījās, parādoties video, kurā redzams, kā 29 gadus vecais afroamerikānis Džeikobs Bleiks vairākas reizes tiek sašauts mugurā. Bleiku sašāvušais policists bijis baltais.

Drīz pēc komandantstundas sākuma plkst.20 vietējā policija sāka atspiest protestētājus no apgabala tiesas nama.

Policija vērsa pret protestētājiem asaru gāzi pēc tam, kad protestētāji bija sākuši apmētāt policistus ar ūdens pudelēm un laist darbā pirotehniku.

Vēlāk protestētāji sadauzīja luksoforus un pielaida uguni kādai ēkai.

Sadursmes izraisījās pēc vairākas stundas ilgušās konfrontācijas starp aptuveni 20 policistiem un vairākiem simtiem protestētāju. Bija dzirdami saukļi - "Nebūs taisnīguma - nebūs miera" un "Saki viņa vārdu - Džeikobs Bleiks".

Bleiks smagā stāvoklī ar gaisa transportu tika nogādāts Milvoku slimnīcā. Bleika ģimene apliecinājusi, ka viņa stāvoklis pēc operācijas uzlabojas, vēsta vietējie mediji.

Protestētāji Kenošā svētdienas vakarā aizdedzināja vairākas automašīnas un nodarīja postījumus apgabala tiesas ēkai. Reaģējot uz šiem notikumiem, varasiestādes izsludinājušas komandantstundu no plkst.20 līdz plkst 7.

Viskonsinas gubernators Tonijs Everss kārtības uzturēšanai pirmdienas vakarā norīkojis 125 Nacionālās gvardes karavīrus.

Protestētājus viņš mudināja saglabāt mieru.