LETA20 нояб.

ASV atsauc Meksikas eksministram izvirzītās apsūdzības nelikumīgā narkotiku apritē

ASV varasiestādes atsaukušas bijušajam Meksikas aizsardzības ministram Salvadoram Sjenfuegosam izvirzītās apsūdzības nelikumīgā narkotiku apritē un naudas atmazgāšanā, un eksministrs jau nosūtīts atpakaļ uz dzimteni, kur pret viņu uzsākta kriminālizmeklēšana.

Sjenfuegoss bija apsūdzēts sazvērestībā ar mērķi ražot un izplatīt "tūkstošiem kilogramu" kokaīna, heroīna, metamfetamīna un marihuānas ASV vairāk nekā gadu ilgā laikā posmā.

Pensionētais ģenerālis noliedza apsūdzības, kas attiecās uz laiku, kad viņš bija viens no svarīgākajiem cilvēkiem prezidenta Enrikes Penjas Njeto administrācijā.

Notiesāšanas gadījumā viņam draudēja mūža ieslodzījums.

Ņujorkas tiesu administrācija apliecināja, ka 72 gadus vecas vīrietis atgriezies Meksikā dažas stundas pēc tam, kad tiesnesis bija apstiprinājis Tieslietu ministrijas lūgumu atbrīvot viņu no cietuma ASV.

Sjenfuegosam šobrīd Meksikā apsūdzības nav izvirzītas.

ASV varasiestādes Sjenfuegosu aizturēja Losandželosas lidostā oktobrī par lielu pārsteigumu Meksikas amatpersonām, kas par šo faktu nekavējās paust neapmierinātību.

Apsūdzības eksministram, kā noprotams, bija balstītas liecībās, kas ASV tika izklāstītas narkokarteļa līdera Hoakina "El Čapo" Gusmana prāvā. Viņam pērn Ņujorkā tika piespriests mūža ieslodzījums.