ЛатвияLETA30 апр.

VID sācis kriminālprocesu par vairāk nekā 1,5 kilogramu metamfetamīna kontrabandu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu par vairāk nekā 1,5 kilogramu psihotropās vielas metamfetamīna kontrabandu pavēstīja VID pārstāvji.

Veicot padziļinātu pasta sūtījuma muitas kontroli, VID Muitas pārvaldes darbinieki ar darba suni kādā sūtījumā no Vācijas konstatējuši metamfetamīns.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.1 panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm par psihotropo vielu kontrabandu lielā apmērā.

Kriminālprocesā 2021.gada aprīlī, veicot speciālo izmeklēšanas darbību - noziedzīgas darbības kontroli, Rīgā aizturēta persona, kura bija ieradusies pēc sev adresētiem pasta sūtījumiem. Izņemtās psihotropās vielas - metamfetamīna aptuvenā tirgus cena ir vairāk nekā 23 000 eiro.

Izmeklēšanas laikā nav gūtas ziņas par citām personām, kuras varētu būt iesaistītas minētajā noziedzīgajā nodarījumā.

Personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 19.pantam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID pārstāvji arī uzsvēra, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti, un uz tiem attiecas visi normatīvos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai. Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība un ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem.