LETA30 окт.

ANO pauž satraukumu par Muhameda karikatūru izraisīto spriedzi

ANO pretekstrēmisma organizācijas vadītājs Migels Angels Moratinoss trešdien paudis "dziļu satraukumu" par pieaugošo spriedzi, ko izraisījušas karikatūras par pravieti Muhamedu, un aicinājis dažādu ticību un politisko uzskatu ļaudis uz "savstarpēju cieņu".

ANO Civilizāciju alianses (UNAOC) vadītāja paziņojums publicēts, reaģējot uz pieaugošo niknumu musulmaņu pasaulē pret Franciju.

Pēc skolotāja Samuela Patī slepkavības, ko pastrādāja kāds islāma ekstrēmists, jo pedagogs saviem audzēkņiem stundā par vārda brīvību bija demonstrējis Muhameda karikatūras, Francijas prezidents Emanuels Makrons stingri iestājies par tiesībām publicēt šādas karikatūras.

Tas izraisījis protestu vētru musulmaņu pasaulē, kur izvēršas Francijas ražojumu boikota kampaņa.

UNAOC augstākais pārstāvis "ar dziļu satraukumu vēro pieaugošo spriedzi un neiecietības gadījumus, ko izraisījušas satīriskās karikatūras, kurās attēlots pravietis Muhameds," teikts Moratinosa paziņojumā.

"Musinošās karikatūras izprovocējušas arī vardarbības aktus pret nevainīgiem civilistiem, kam uzbrukts vienīgi to reliģijas, uzskatu vai etniskās piederības dēļ," norādījis Moratinoss.

"Ņirgāšanās par reliģiju un svētiem reliģiskiem simboliem provocē naidu un vardarbīgu ekstrēmismu, kas ved pie sabiedrības polarizācijas un fragmentācijas," uzsvēris ANO augstais pārstāvis.