LETA14 янв.

Afganistānas varasiestādes izjaukušas mēģinājumu noslepkavot ASV sūtni

Afganistānas varasiestādēm izdevies izjaukt teroristu grupējuma "Islāma valsts" ieceri noslepkavot ASV sūtni Kabulā Rosu Vilsonu un vairākas Afganistānas amatpersonas.

Varasiestādes izjaukušas "Islāma valsts" šūniņu, kas plānoja šo uzbrukumu. Grupā ietilpa četri cilvēki, kas bāzējās Nangarhārā, atklāja Afganistānas Nacionālais drošības direktorāts.

Vilsons ir ASV pilnvarotais lietvedis Kabulā. Viņš atklāti nosodījis Kabulā un citur Afganistānā pēdējos mēnešos notikušos uzbrukumus prominentiem afgāņiem, tostarp žurnālistiem, aktīvistiem un politiķiem.

"Galvenais slepkava un šūniņas koordinators Abduls Vaheds plānoja noslepkavot ASV vēstnieku Afganistānā, kā arī vairākas augsta ranga Afganistānas amatpersonas," paziņoja Afganistānas Nacionālais drošības direktorāts.

"Viņu plāns tika izjaukts līdz ar viņu aizturēšanu," paziņoja direktorāts.

Plašāku informāciju direktorāts nesniedza, un ASV vēstniecība Kabulā neatbildēja uz ziņu aģentūras AFP lūgumu pēc komentāra.

Lai gan talibi un Afganistānas valdība ir iesaistījušies miera sarunās, pēdējos mēnešos Afganistānu satricinājusi vardarbība un parādījusies jauna tendence teroristiem uzbrukt prominentiem afgāņiem.

Pagājušajā nedēļā ASV armija vainoja talibus šajās slepkavībās, lai gan vairākos gadījumos atbildību uzņēmusies "Islāma valsts".