LETA22 янв.

Talibu dēļ miera sarunas virzās gliemeža ātrumā

Afganistānas valdība šonedēļ nosodīja talibu nemiernieku nevēlēšanos aktīvi piedalīties miera sarunās, lai panāktu galu ilgajam bruņotajam konfliktam.

Pēc vairākus mēnešus ilgušajām debatēm par sarunu procesu un pirmo raundu, kurā lielu progresu gūt neizdevās, Afganistānas valdība un talibi atkal tiekas Katarā, bet vienīgi lai runātu par otrā raunda dienas kārtību.

"Diemžēl sarunas virzās gliemeža ātrumā," žurnālistiem sacīja prezidenta Ašrafa Gani padomnieks mediju jautājumos Vahids Omars. "Talibiem nav skaidra redzējuma. Mēs viņos neredzam nekādas izmaiņas."

Nav plānu par vēl citu talibu atbrīvošanu no ieslodzījuma, kas, kā uzskata daži komentētāji, varētu sekmēt sarunu gaitu, sacīja amatpersona.

Kā liecina valdības līdzšinējā pieredze, ieslodzīto talibu atbrīvošanai kauju mazināšanās nav sekojusi, viņš piebilda.

"Talibi ne vien nemazināja vardarbību, bet to vairoja," atgādināja Omars.

ASV un talibu pērn noslēgtā vienošanās paredz, ka līdz 2021.gada maijam no Afganistānas tiks izvesti visi ārvalstu karavīri.

Gan Afganistānas valdība, gan talibi vērīgi seko norisēm Vašingtonā un tam, kādu kursu Afganistānas politikā īstenos jaunievēlētā ASV prezidenta Džo Baidena administrācija.