LETA22 сент.

Burgasas teroraktā apsūdzētajiem aizmuguriski piespriests mūža ieslodzījums

Bulgārijas tiesa pirmdien aizmuguriski piespriedusi mūža ieslodzījumu diviem vīriešiem par uzbrukumu Izraēlas tūristu autobusam Burgasas lidostā 2012.gada jūlijā.

Apsūdzētie - 31 gadu vecais Austrālijas pilsonis Maliads Farahs, kurš ir pazīstams arī ar Huseina Huseina vārdu, un 24 gadus vecais Kanādas pilsonis Hasans el Hadžs Hasans - pēc terorakta aizbēga no Bulgārijas un joprojām nav atrasti

Farahs un Hasans, kuriem ir arī Libānas pilsonība, 2016.gadā tika apsūdzēti par palīdzības sniegšanu 23 gadus vecajam spridzinātājam Muhamedam Hasanam el Huseini, kurš uzspridzināja tūristu autobusu un teroraktā pats gāja bojā.

Sprādzienā tika nogalināti pieci izraēlieši, tostarp grūtniece, un autobusa šoferis bulgārs, bet vēl 35 tūristi tika ievainoti.

Tiesa piesprieda Faraham un Hasanam mūža ieslodzījumu bez tiesībām tikt atbrīvotiem pirms laika.

Burgasas terorakts bija asiņainākais uzbrukums izraēliešiem ārvalstīs kopš 2004.gada.

Bulgārijas un Izraēlas varasiestādes Burgasas teroraktā vainoja Libānas šiītu kustību "Hizbollah", un šai lietai bija nozīme Eiropas Savienības lēmumā iekļaut "Hizbollah" militāro spārnu teroristu organizāciju sarakstā.

Bulgārijas galvenais prokurors Ivans Geševs vēl pavisam nesen uzsvēra, ka aiz terorakta stāvēja "Hizbollah", ja "runa ir par loģistiku un finansējumu".

Faraha un Hasana atrašanās vieta joprojām nav zināma. Viņus meklē Interpols.