ЛатвияLETA28 февраля 2021

Zemgalē pērn par aptuveni 9% samazinājies reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits

Aizvadītajā gadā Zemgalē reģistrēti 4824 noziedzīgi nodarījumi, kas ir par 461 noziedzīgiem nodarījumiem jeb 8,7% mazāk salīdzinājumā ar 2019.gadu informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Viņa norādīja, ka kopējais reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaita samazinājums ir izskaidrojams ar to, ka par 16,6% jeb 552 gadījumiem ir samazinājies reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits pret īpašumu. Aizvadītajā gadā tika reģistrētas 795 zādzības, kas ir par 207 jeb 20,7% mazāk nekā 2019.gadā, tajā skaitā 602 zādzības ar iekļūšanu, kas ir par 217 jeb 26,5% mazāk.

Pārsvarā zādzības ar iekļūšanu ir no mājokļiem, kur apdraudējuma priekšmeti ir sadzīves tehnika, trimmeri, zāles pļāvēji, motorzāģi, elektroinstrumenti, datortehnika, mobilie telefoni, zeltlietas un nauda.

"Jāatzīmē, ka izplatītākie iekļūšanas veidi mājoklī praktiski nav mainījušies. Joprojām visvairāk gadījumu mājoklī iekļūst, uzlaužot durvis vai durvju slēdzeni," uzsvēra Kalniņa.

2020.gadā reģistrētas 45 laupīšanas, kas ir par 10 jeb 18,2% mazāk nekā 2019.gadā. Par laupīšanu, ja tā izdarīta, lietojot šaujamieročus vai sprāgstošas vielas, vai ja tā saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, vai ja tā izraisījusi citas smagas sekas, tika sākti trīs kriminālprocesi. Viens kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas sākšanai, viens izbeigts, jo izdarītajā noziegumā netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs, kā arī vienā kriminālprocesā ir noskaidrota aizdomās turētā persona, kura atrodas meklēšanā.

Tāpat pērn ir samazinājies noziedzīgo nodarījumu skaits pret personas veselību un tīšu miesas bojājumu nodarīšanas gadījumu skaits. 2020.gadā reģistrēti 273 noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību, salīdzinājumā ar 2019.gadu tas ir par 48 jeb 15% mazāk. Kā arī reģistrētie 188 tīšu miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi ir par 13 jeb 6,5% mazāk nekā 2019.gadā. Pārsvarā tīši miesas bojājumi tiek izdarīti savstarpēju sadzīvisku strīdu un konfliktu rezultātā kopīgas alkoholisko dzērienu lietošanas laikā. VP novēroja, ka valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā cilvēki ir kļuvuši nervozi un neiecietīgi.

Policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā joprojām ir aktuāla nereģistrēto ieroču un munīcijas glabāšanas noteikumu pārkāpšana, un, veicot sankcionētas kratīšanas, aizvadītajā gadā kopumā izņemtas deviņas bises, revolveris, sešas pistoles, lielas jaudas pneimatiskais šaujamierocis un pašizgatavots šaujamierocis ar optiku. Tāpat atrastas 755 patronas, 11 granātas, 21 starpdetonators un pretkājnieku mīna, desmit litru spainis ar sprāgstvielai līdzīgu ķīmisku vielu, 23 uzspridzinātāji un cita munīcija.

Aizdomās par atrašanos narkotisko vielu reibumā uz alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibuma ekspertīzes nodaļu likumsargi aizvadītajā gadā ir nogādājuši 486 personas - par 31 personu vairāk nekā 2019.gadā. Tāpat tika konstatēti 20 narkotisko vielu pārdozēšanās gadījumi, no kuriem trīs ar letālām sekām. No nelikumīgas narkotisko vielu aprites izņemtas dažādas narkotiskās un psihotropās vielas.

Saistībā ar akcizēto preču apriti VP Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā apturēta darbība vienai noziedzīgai grupā un kopumā izņemts liels daudzums nelegālā alkohola, cigarešu un dīzeļdegvielas.

Tāpat aizvadītajā gadā policistiem daudz vairāk gan preventīvā darba, gan arī izsaukumu bija saistībā ar zādzībām no lauksaimniecības tehnikas. Pērn par globālās pozicionēšanas ierīču (GPS) zādzībām no traktortehnikas Zemgales reģionā likumsargi aizturēja starptautisku organizētu noziedzīgu grupu, un divām personām tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums. Minētā kriminālprocesa ietvaros kopā tika atklātas astoņu GPS antenu zādzību epizodes un divu automašīnu zādzības.

Написать комментарий