ЛатвияLETA31 мая 2021

Zāļu lieltirgotavu realizācija aprīlī Latvijā pieaugusi par 16%

Zāļu lieltirgotavas šogad aprīlī Latvijā realizējušas zāles 34,37 miljonu eiro apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), kas ir par 16% vairāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras dati.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - martu - zāļu realizācijas apmērs samazinājies par 6%.

2021.gada aprīlī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 3,75 miljonus medikamentu iepakojumu.

Zāļu valsts aģentūras dati arī liecina, ka vispārēja tipa aptiekām aprīlī pārdoti 3,42 miljoni medikamentu iepakojumu 29,42 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas aprīlī pārdots 461 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra medikaments par 6,72 miljoniem eiro, kas ir par 5% mazāk nekā martā, tostarp 235 kompensējamo zāļu saraksta medikamenti.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu aprīlī bija 9,16 eiro, savukārt mediānas cena bija 5,28 eiro bez PVN, tostarp Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm - 5,12 eiro, bet nereģistrētām zālēm - 13,77 eiro.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji aprīlī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 20 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 46 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši izejvielu cenu kāpumu un loģistikas izdevumu sadārdzināšanos.

Dati apkopoti no 85 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apmēriem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Написать комментарий