ЛатвияLETA3 дня

"Virši-A" apgrozījums pagājušajā gadā provizoriski sarucis par 8,3%

Degvielas mazumtirgotāja AS "Virši-A", kas strādā ar zīmolu "Virši", apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 171,4 miljoni eiro, kas ir par 8,3% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 27,9% un bija 5,1 miljons eiro,  informēja kompānijas pārstāvji.

"Virši-A" valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Jānis Vība norādīja, ka par spīti pērnā gada izaicinājumiem daudzās nozarēs, tostarp transporta sektorā, uzņēmuma izdevās palielināt peļņas rādītājus, kā arī stiprināt konkurētspēju un tirgus daļu.

"Mūsu pārdošanas apmēri gan degvielas, gan veikala mazumtirdzniecības segmentā, kā arī uzņēmuma rentabilitāte 2020.gadā ir bijusi vēsturiski augstākajā līmenī. Pārliecinoša izaugsme, spēcīga komanda, veiksmīgi finanšu rezultāti un ambicioza turpmāko gadu attīstības stratēģija mūs iedvesmo tālākiem sasniegumiem," pauda Vība.

Tāpat viņš norādīja, ka transporta nozare ir izaicinājumu un reizē aizraujošu iespēju priekšā ceļā uz tīrākiem enerģijas avotiem.

"Lai veicinātu videi draudzīgu autotransporta izmantošanu, turpināsim veidot nākotnes tirgu elektroauto apgādē ar enerģiju, atverot arvien jaunus elektroauto uzlādes punktus un veicinot to plašāku pieejamību iedzīvotājiem. Nākamo gadu laikā turpināsim paplašināt tīrāku enerģijas avotu klāstu transporta sektorā ar tādiem produktiem kā biometāns, sašķidrinātā dabasgāze un ūdeņradis, lai kļūtu par pārliecinošu nozares līderi alternatīvo enerģijas veidu piedāvājumā Latvijā. Mūsu plānos ir arī paplašināt darbību enerģētikas virzienā, piedāvājot elektrības un dabasgāzes produktus un pakalpojumus Latvijas juridiskajam segmentam un mājsaimniecībām," klāstīja "Virši-A" valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors.

2019.gadā "Virši-A" strādāja ar 187,008 miljonu eiro apgrozījumu un 3,989 miljonu eiro peļņu.

LETA jau vēstīja, ka 2021.gada otrajā pusē "Virši-A" plāno piesaistīt kapitālu un sākt akciju kotāciju biržas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North", izsakot sākotnējo publisko piedāvājumu.

"Virši-A" īpašnieki ir Jānis Riekstiņš, Ruta Plūme, Jānis Rušmanis, Andris Priedītis un Ilgvars Zuzulis, tostarp atbilstoši publiskotajam 2020.gada februāra akcionāru sapulces protokolam kompānijas kapitālā Riekstiņam piederēja 23,8%, Plūmei - 23,6%, Rušmanim - 23,6%, bet Priedītim un Zuzulim piederēja pa 14,5% akciju.

Написать комментарий